ترامپ خود را برای «بارسوم»پیروز انتخابات ریاست جمهوری نامید

ترامپ علیرغم چندین پرونده قضایی همچنان از همه رقبای جمهوریخواهش جلوتر استدویچه وله: تنها چند روز مانده به انتخابات مقدماتی در آیووا، دونالد ترامپ نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مدت دو ساعت در آنجا سخنرانی کرد. او خود را "برای سومین بار" پیروز انتخابات ریاست جمهوری نامید.

در حالی که چند ایالت دونالد ترامپ را از شرکت در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا منع کرده‌اند، رئیس جمهوری پیشین به مدت دو ساعت در شهر نیوتن در ایالت آیووا سخنرانی کرد و خود را پیروز انتخابات "برای سومین بار" خواند.

این بدان معناست که ترامپ بار دیگر ادعای اثبات‌نشده خود مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را تکرار کرد و مدعی شد که او پیروز این انتخابات بوده و نه جو بایدن.

این در حالی است که ترامپ در دو پرونده، یکی در سطح فدرال و دیگری در ایالت جورجیا متهم به دستکاری در نتایج انتخابات به منظور بالا بردن تعداد آرای خود است. رسیدگی به این دو پرونده در ماه‌های آینده و در میانه مبارزات انتخاباتی آغاز می‌شود.

دونالد ترامپ در حالی که در سومین سالگرد حمله طرفدارانش به کاپیتول سخنرانی می‌کرد، هیچ اشاره مستقیمی به این حادثه نکرد و در عوض بازداشت‌شدگان در جریان این حمله را "گروگان" نامید و قول داد که در صورت رئیس جمهور شدن، بسیاری از آنها را مورد عفو قرار خواهد داد.

طرفداران ترامپ روز ۶ ژانویه ۲۰۲۱ پس از آنکه او در سخنرانی‌اش از آنها خواست به سمت کنگره راهپیمایی کنند و "با همه قوا بجنگند" به ساختمان کنگره حمله کرده و وارد ساختمان شدند. در جریان این حمله پنج نفر کشته شدند.

ترامپ در سخنرانی دوساعته خود در آیووا همچنین سیاست‌های جو بایدن را به باد انتقاد گرفت و او را متهم کرد که در سقوط اقتصادی و نیز در حمله روسیه به اوکراین مقصر است. ترامپ گفت اگر او رئیس جمهور بود "قطعا پوتین را متوقف" می‌کرد. او همچنین گفت: «این آخرین شانس ما برای نجات آمریکاست.»

ترامپ در حالی خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری می‌داند که دیوان عالی امریکا در حال بررسی این موضوع است که آیا او اصولا اجازه نامزدی در این انتخابات را دارد یا نه.

با وجود داشتن چندین پرونده قضایی، دونالد ترامپ همچنان در میان جمهوری‌خواهان از سایر رقبای خود بسیار جلوتر است. در آخرین نظرسنجی‌ها او با فاصله زیادی جلوتر از شش نامزد دیگر جمهوریخواه قرار دارد.

انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در آیووا ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) آغاز می‌شود.

برنده انتخابات مقدماتی در انتخابات ریاست جمهوری که ۵ نوامبر (۱۵ آبان ۱۴۰۳) برگزار می‌شود مقابل جو بایدن قرار خواهد گرفت. در میان دموکرات‌ها رقیب قدری مقابل جو بایدن نیست و به احتمال زیاد این سیاستمدار ۸۱ ساله بار دیگر نامزد دموکرات‌ها برای ریاست جمهوری خواهد بود.
+10
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.