اعلام جرم دادستانی علیه زیباکلام بخاطر این جمله :«اسرائیل در ترورهایش افراد معینی را می‌زند و افراد «بی‌گناه» را هدف قرار نمی‌دهد»

صادق زیباکلام در صفحه تلگرام خود نوشت: اعلام جرم اخیر دادستانی محترم علیه اینجانب، ای‌بسا در تاریخ به‌ثبت برسد که مسئولین برای ساکت‌ساختن صدای منتقدین، به چه بهانه‌هایی که متوسل نمی‌شدند. صداوسیما در چندین برنامه، هر چه از دهانشان برمی‌آمد، نثارم کردند و دیشب هم دادستان محترم علیه‌ام اعلام جرم نمودند. اما اصل موضوع چه بود؟

بعد از حادثه کرمان، "VOA" با بنده و آقای دکتر سعید قاسمی‌نژاد، یک گفت‌وگوی نیم‌ساعته انجام دادند. آن برنامه اساساً ارتباطی به اسرائیل و فلسطینی‌ها نداشت. مجری پرسیدند که بسیاری از ایرانیان خود ج.ا را مسئول می‌دانند؛ درحالی‌که ج.ا آمریکا و اسرائیل را مقصر می‌داند. آقای قاسمی‌نژاد گفتند بیشتر از ج.ا، مسئولیت متوجه گروه‌های اسلام‌گرا می‌باشد. من در پاسخ گفتم که نه ج.ا و نه آمریکا یا اسرائیل، پشت این کار نبودند. گفتم نظر ایرانیانی که نظام را مقصر می‌د‌انند، بیشتر از روی مخالفتشان می‌باشد. ادعای ج.ا هم درست نیست و ناشی از دشمنی با آمریکا و اسرائیل است. اسرائیل در ترورهایش افراد معینی را می‌زند و افراد بی‌گناه را هدف قرار نمی‌دهد. نمی‌آید مردم بی‌گناهی که در کرمان جمع شده‌اند را هدف قرار دهد. لغت «بی‌گناه» در این جمله تبدیل به‌یک ابزاری در دست نظام شده به‌منظور حمله و تخریب من. البته بهتر بود من به‌جای لغت «بی‌گناه»، اصطلاح بهتری به‌کار می‌بردم. اما مشخص است که موضوع گفت‌وگو، «انفجار کرمان» است و نه «رفتار اسرائیل در نوار غزه».

من از ۷ اکتبر یک‌دوجین پست گذارده‌ام و در آن‌ها، عملکرد اسرائیل در نوار غزه را «کشتار»، «جنایت» و «نسل‌کشی» خوانده‌ام. از سکوت دولتهای غربی انتقاد کرده‌ام و به‌اشکال مختلف، اسرائیل و عملکردش در نوار غزه را محکوم کرده‌ام. اتفاقاً «واکنش مخالفین نظام» بهترین داور در مورد من و اسرائیل می‌باشد. آنها من را به‌واسطه آن پست‌ها متهم به عرب‌گرایی (به‌واسطه طرفداری از فلسطینی‌ها)، حمایت از تروریسم (به‌واسطه اقدامات فلسطینی‌ها در اسرائیل در ۷ اکتبر) و بالأخره گناه کبیره غیر قابل بخششم، «نقشم در انقلاب سال ۵۷» مورد حمله قرار داده‌اند. من اتفاقاً از معدود شخصیت‌های مستقل در داخل و خارج از کشور بوده‌ام که علیه اسرائیل و عملکردش در نوار غزه، برخلاف بسیاری از چهره‌های مخالف نظام، که نگران محبوبیت‌شان در میان مخالفین هستند، سکوت نکرده‌ام.

متأسفانه به‌تدریج رسیده‌ایم به‌جایی که اگر کسی نه حتی علیه آنچه که نظام «انجام داده»، بلکه علیه آنچه «می‌اندیشد» هم کلامی بگوید، متهم به «تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» می‌شود. ما سال ۵۷ به‌دنبال چه بودیم و امروز به‌کجا رسیده‌ایم؟
حمله مجری صدا و سیما به صادق زیباکلام
+28
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  یعنی صدبار تو این مقاله گفت من که مرتب و بارها و بارها برای رژیم خوش رقصی کردم دیگه چکار باید میکردم! بله جناب بوقلمون صفت این جمهوری نکبت عروس هزار داماد است
  5
  34
  یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  معلوم است که بدجوری اونجای رژیم درد گرفته که نه فقط از یک حرف راست از زیبا کلام بلکه بیشتر اینکه دستش در تمام حوادث رو شده و دیگر دروغ های اینچنینی و روسری اثری ندارند. به درستی اینگونه حوادث کار خود رژیم و یا دیگر گروه های اسلامی است.
  1
  10
  دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۰۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  مردک احمق....خوب پ.و.ف.ی.و.ز چرا نمیری غزه زندگی کنی..رفقای صهیونیستت می‌کشنت یا نه.....نون و آب ایران رو میخوری خیانت میکنی؟باید چوب تو استینت بکنن
  2
  7
  دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا
  حقته بی ناموس، نتیجه وسط بازی و ....مالی برای اخوند همینه، اینا حتی برای قدرت به بچه های خودشون ویا اون کوسهً عظم هم رحم نکردن تو که عددی نیستی. منتها شما حزبالهیهای دون پایه مغز فندقی نه فهم ونه شعورش دارین و هنوز بخاطر یه تیکه استخون پس موندهً اخوند دنبال اینا دم تکون می دید.
  2
  9
  دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.