کوهنوردان مفقود شده در ارتفاعات سبلان؛ جسد ۲ زن پیدا شد؛ کوهنورد سوم زنده اما حالش وخیم است

یورونیوز: پیکر دو کوهنورد از سه کوهنورد مفقود شده در کوهستان سبلان پس از ساعت‌‌ها تجسس پیدا شد، حال کوهنورد سوم نیز وخیم گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران، سه کوهنورد تبریزی که روز جمعه به قصد صعود به قله سبلان به منطقه رفته بودند، به علت شرایط نامساعد جوی مفقود شدند.

امدادگران پس از ساعت‌ها جستجو ۲ کوهنورد زن را در حالی یافتند که به دلیل سرمازدگی (هیپوترمی) جان خود را از دست داده بودند اما نفر سوم زنده بود.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر خبر داد که روز جمعه بدنبال اعلام مفقود شدن سه کوهنورد در کوهستان سبلان بلافاصله گروه‌های امداد ونجات کوهستان به منطقه اعزام شدند که بدلیل تاریکی هوا و شرایط سخت کوهستان ادامه عملیات به روز شنبه موکول شد.

محمدی در این خصوص توضیح داد که به محض روشن شدن هوا در بامداد روز شنبه، عملیات نجات وجستجو از سر گرفته شد که به موجب آن جسد دو کوهنورد که هر دو خانم هستند پیدا شد و حال کوهنورد دیگر وخیم است.

بر اساس این گزارش گروه‌های امدادی از تبریز، اردبیل و مشگین‌شهر امروز به محل وقوع حادثه در یخچال شمال شرقی رسیدند و در ابتدا به کوهنوردی که زنده بود امدادرسانی کردند و انتقال پیکر ۲ کوهنورد دیگر در مرحله بعدی در حال انجام است.

در مورد فرد سوم جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

با توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه امکان امداد هوایی مقدور نبوده و امدادگران به ناچار به صورت زمینی به کوهنوردان حادثه دیده دسترسی پیدا کردند.

از کوهنوردان خواسته شده تا مساعد شدن شرایط جوی از صعود به کوهستان سبلان خودداری کرده و در صورت لزوم حتما با هیات کوهنوردی هماهنگی‌های لازم را داشته باشند.
+8
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.