یک غده ۳۲ کیلویی با موفقیت از شکم یک زن خارج شد

غده ۳۲ کیلویی که از بدن بیمار ۲۴ ساله خارج شددویچه وله: پزشکان کلینیک ماگدبورگ در شرق آلمان توانستند غده‌ای بزرگ به وزن ۳۲ کیلوگرم را با موفقیت از شکم یک زن ۲۴ ساله خارج کنند. بیمار پس از یک هفته بستری از بیمارستان مرخص شده است.

تیمی از پزشکان کلینیک زنان دانشگاه ماگدبورگ،‌ واقع در شرق آلمان توانستند یک جراحی کم‌نظیر را با موفقیت انجام دهند. زنی ۲۴ ساله با مشکل حاد تنفسی و احساس سنگینی در حالی که هیچ غذایی را نمی‌توانسته تحمل کند به این کلینیک منتقل می‌شود.

پزشکان پس از عمل جراحی یک غده خوش‌خیم ۳۲ کیلوگرمی را از ناحیه شکم او خارج می‌کنند. این غده یک کیست تخمدان بوده که در بدن این زن جوان رشد کرده است. بیمار به دلیل ترس تا کنون حاضر نشده بود تن به جراحی بدهد تا اینکه مجبور به رفتن به بیمارستان و انجام این عمل فوری شد.

تیم پزشکان در حین جراحی فهمیدند که این تومور خوش‌خیم در روده و داخل شکم این زن رشد کرده است. با این حال جداسازی این غده با موفقیت و بدون مشکل انجام شد. بیمار پس از یک هفته بستری از بیمارستان مرخص شد.

پزشک سرپرست این تیم گفت، اشخاصی که مبتلا به کیست تخمدان هستند لازم نیست ترس و نگرانی داشته باشند. به گفته او: «تشخیص زودرس کلید درمان موفق است».
+22
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.