پرتاب ده‌ها راکت به شمال اسرائیل توسط حزب الله لبنان

بی بی سی: حملات هوایی و گلوله باران جنوب غزه توسط اسرائیل ادامه دارد و گزارش شده که شهرهای خان یونس و رفح هدف قرار گرفته‌اند. گزارش شده در خان یونس بیش از بیست نفر کشته شده‌اند.

حزب الله لبنان گفته است در واکنش به کشته شدن یک فرمانده ارشد حماس در بیروت، ده‌ها راکت به سوی شمال اسرائیل پرتاب کرده است.

ارتش اسرائیل گفته است نزدیک به ۴۰ راکت از لبنان به منطقه کوه مرون در شمال اسرائیل پرتاب شده است. تا کنون گزارشی درباره خسارات احتمالی مخابره نشده است.

حزب الله لبنان مدعی شده است که با ۶۲ پرتابه یک پایگاه نظامی اسرائیل را در منطقه هدف قرار داده است. این گروه گفته است امروز شنبه به پایگاه کنترل ترافیک هوایی در مرون حمله کرده است.

این گروه گفته است این حمله «پاسخ اولیه» به ترور صالح العاروری است.

صالح العاروری، معاون شاخه سیاسی حماس و رهبر این گروه در کرانه غربی در پی حمله پهپادی به دفاتر حماس در حومه‌ جنوبی شهر بیروت در لبنان کشته شد.

ارتش اسرائیل از اظهارنظر درباره هدف قرار دادن دفتر گروه حماس در حومه جنوبی بیروت که به کشته‌ شدن صالح العاروری و دو نفر از فرماندهان گردان‌های عزالدین قسام منجر شد، خودداری کرده است.

هشدار سازمان ملل در مورد وضعیت غزهبمباران غزه در حالی ادامه دارد که سازمان ملل متحد هشدار داد که غزه «غیرقابل سکونت» شده است.

خبرنگاران خبرگزاری فرانسه از حملات اسرائیل در بامداد روز شنبه به شهر رفح در جنوب غزه خبر دادند، جایی که صدها هزار نفر از درگیری‌ها در آن پناه گرفته‌اند.

سازمان ملل متحد در مورد تشدید بحران انسانی به دلیل قحطی و گسترش بیماری‌ها هشدار داده است.

یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل هشدار داده که درگیری‌ها، سوءتغذیه و کمبود خدمات بهداشتی باعث ایجاد چرخه مرگباری شده است که بیش از ۱.۱ میلیون کودک را در غزه تهدید می‌کند.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل شب گذشته گفت نیروهای اسرائیلی «به نبرد در تمام بخش‌های نوار غزه، در شمال، مرکز و جنوب ادامه می‌دهند.»

تلاش‌های دیپلماتیکدیپلمات‌های ارشد غربی برای افزایش کمک‌ها به غزه و کاهش تنش‌های فزاینده به منطقه سفر می‌کنند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا قرار است دور جدیدی از گفتگوها را در مورد مناقشه با رهبران منطقه آغاز کند. آقای بلینکن روز شنبه ابتدا با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در استانبول دیدار خواهد کرد و سپس با رهبران چند کشور عربی دیدار می‌کند و بعد به اسرائیل سفر خواهد کرد.

اولویت آمریکا جلوگیری از تبدیل شدن جنگ به یک درگیری منطقه‌ای گسترده‌تر و تضمین افزایش کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان فلسطینی است.

انتظار می‌رود آقای بلینکن برای آزادی سایر گروگان‌های در دست حماس و برنامه ریزی برای نحوه اداره غزه پس از پایان جنگ هم مذاکره کند.

جوزپ بورل، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا هم روز جمعه برای گفتگو در مورد غزه و افزایش تنش‌ها در مرز اسرائیل و لبنان، به بیروت سفر کرد.

وزیر امور خارجه آلمان قرار است به کشورهای منطقه سفر کند.
+6
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  در اثر پرتاب 40 راکت حزب الله لبنان به یک پایگاه رژیم اسرائیل , 40 راکت به هدف مورد نظر اثابت نکرد ولی در عوض راکتها خساراتی به کوهی و جابجای سنگ ریزه های این کوه زد. شایان ذکر است این کوه در مناطق خلوتی از هرچه جاندار است در اسرائیل قرار دارد!
  1
  24
  شنبه ۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  دنیا بالا بره پائین بیاد، هفتم اکتبر حماس شروعش کرد یک جنگ خود خواسته، اسرائیل هم برایش تمامش میکند با نابود کردن حماس و حزب الله و جمهوری مفعولین اسلامی و دائش و حوثی و طالبان و هر رژیم امثالهم، گیزم که کل مردم فلسطین هم قلع و غم شدن، خوب شدن که شدن، خون اونها مگه رنگینتر از اونهایی هست که در هفتم اکتبر کشتند، زن و بچه و دختر و فلسطینی نباید باشه دیگه، تمام
  6
  26
  شنبه ۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  شیر فاسد اسلامی توی پستان های متعفن 1400 ساله ی شما جوشید و افکار فسیل باعث هفتم اکتبر شد. حالا قدری مخیله ی خودتان را به کار بیندازید که حالا 1400 سال قبل نیست که یک عده وحشی عربستانی دودمان امپراطوری ایران را به باد دادند (و یهودیان هم قسمتی از این امپراطوری بودند). یهودیان جلوی شما اراذل و اوباش ایستاده اند و اکثریت ملت ایران هم با ان ها هم گام هستند
  0
  10
  شنبه ۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.