بررسی وضعیت حقوقی قائم‌مقام سابق وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در اداره مهاجرت کانادا

 سلمان سامانی در زمانی که قائم مقام وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران بودرادیو فردا: سلمان سامانی، قائم مقام سابق وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و سخنگوی پیشین این وزارتخانه، اخیراً در جلسه اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا شرکت کرده است.

شبکه تلویزیونی «گلوبال نیوز» گزارش داده که بر اساس این جلسات این احتمال وجود دارد که آقای سامانی به‌دلیل مقامی بالایی که در دولت جمهوری اسلامی داشته، از کانادا اخراج شود.

این مقام سابق جمهوری اسلامی اکنون در کانادا خواهان حفظ حریم خصوصی خود است.

اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا تصمیم گرفته که پرونده سلمان سامانی از تاریخ چهارم آذرماه به صورت عمومی مورد بررسی قرار گیرد. با این حال، وکیل او، رابرت اسرائیل بلنشای، با این تصمیم مخالفت کرده و با شکایت در دادگاه فدرال کانادا خواستار تعویق این پرونده شده است.

آقای بلنشای بر نگرانی‌های موکلش در مورد حفظ حریم خصوصی و شهرت او تأکید کرده و آن‌ها را «کاملاً معقول و منطقی» دانسته است.

کرک دیکنسون، عضو اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا، می‌گوید آژانس خدمات مرزی کانادا اسفند پارسال در گزارشی ادعا کرد که این دیپلمات سابق جمهوری اسلامی برای پذیرش در کانادا نامناسب است.

به گفته آژانس، او به عنوان یک مقام ارشد در خدمت حکومتی بوده که متهم به نقض جدی حقوق بشر است.

سلمان سامانی در جلسه‌ای که با کمک مترجم فارسی برگزار شد، اظهارنظر مستقیمی انجام نداده است. او احتمالاً اولین مقام ارشد حکومت جمهوری اسلامی است که در پی تحریم‌های اعمال شده توسط دولت کانادا در سال گذشته، با اخراج از این کشور روبرو می‌شود.

این تحریم‌ها پس از جان باختن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد جمهوری اسلامی صورت گرفت. دولت کانادا با اعلام این‌که حکومت ایران در تروریسم و نقض سیستماتیک و جدی حقوق بشر دخیل است، به گلوبال نیوز گفته که این سیاست موجب شده است ده‌ها هزار مقام ایرانی و اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ورود به کانادا منع شوند.
+39
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  دروغ محض است.دولت کانادا دست بسینه دلارهای مسروقه ملت ایران است که توسط هر شخصی که آورنده آنانان باشد,حداکثر سرویسهای رفاهی را در اختیارش قرار دهد.نمونه آن تپه معروف به (تپه دزدان در ونکوور)کانادا از سالیان بسیار دور در اختیار فرماندهان سپاه و سایر سارقان اموال ملت ایران بوده است
  2
  71
  جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  عبدالله یک وکیل صهیونیست گرفته.صیغه زاده بزرگ شده تویله صیغه زادگان منتاژ شده بلوار کینگ سیول تل‌آویو و داونتینگ استریت لندن
  1
  4
  جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.