گلدن گیت، از معروف‌ترین پل‌های جهان، صاحب تور پیشگیری از خودکشی شد

بی بی سی: پل معلق گلدن گیت با رنگ قرمز و افق زیبایی که به شهر سانفراسیسکو داده، یکی از نمادهای این شهر بزرگ آمریکا و از معروف‌ترین پل‌های جهان است که در بسیاری از فیلم‌های سینمایی معروف هالیوود نمایش داده شده است

پل معلق گلدن گیت در سانفرانسیسکو، پس از ۸۷ سال صاحب تور محافظتی برای پیشگیری از خودکشی شد.

این پل که ۸۷ سال از تاسیس آن می‌گذرد و جامعه مهندسان آمریکا از آن به عنوان یکی از «عجایب دنیای مدرن» یاد می‌کند، بنابر آمارها تاکنون شاهد خودکشی حدود ۲ هزار نفر بوده است.

اکنون مقام‌های ایالت کالیفرنیا و شهر سانفرانسیسکو امیدوارند که با اتمام پروژه نصب تورهای محافظتی در دو سوی این پل ۲۷۰۰ متری، کسانی که قصد پرت کردن خود از بالای آن را دارند منصرف کنند.
ساکنان این شهر بزرگ در کرانه غربی آمریکا سالها بود که خواستار نصب چنین تور محافظتی شده بودند و بسیاری از بازماندگان قربانیان خودکشی از بالای این پل، بارها از شهرداری سانفرانسیسکو خواسته بودند که چاره‌ای بیندیشد.

آن طور که گزارش شده نرده بندی عمود بر بدنه پل که تور محافظتی را در دو سوی گلدن گیت مانند دو بال باز کرده‌اند حدود ۹۵ درصد این پل ۲ کیلومتر و ۷۰۰ متری را در بر گرفته‌اند.

اداره متولی امور پل گلدن گیت گفته هدف از این پروژه کاهش آمار مرگ‌های ناشی از سقوط از فراز پل بوده است. در بیانیه این اداره آمده: «این تور که اثبات شده می‌تواند افراد را از پریدن منصرف کردن، به عنوان نمادی از توجه و امید برای کسانی است که محزون و دلسرد شده‌اند و شاید بتواند به آنها شانس مجددی پیش‌کش کند».

طرح نصب این تور محافظتی در سال ۲۰۱۴ تصویب شده بود اما عملیات احداث آن از سال ۲۰۱۸ آغاز و اکنون در ابتدای سال ۲۰۲۴ به اتمام رسیده است.

علت تاخیر در پروژه انتقادهایی بود که نسبت به هزینه بالای احداث آن و همچنین تاثیر سازه اضافه شده بر زیبایی و دورنمای پل عنوان شده است.

پل معلق گلدن گیت با رنگ قرمز و افق زیبایی که به شهر سانفراسیسکو داده، یکی از نمادهای این شهر بزرگ آمریکا و از معروف‌ترین پل‌های جهان است که در بسیاری از فیلم‌های سینمایی معروف هالیوود نمایش داده شده است.
پل گلدن گیت یکی از جاذبه‌های گردشگری سانفرانسیسکو استمسئولان پل گلدن‌گیت می‌گویند این حفاظ توری همین حالا هم توانسته تاثیر بسیار زیادی در کاهش امار خودکشی و افتادن از روی این پل بگذارد.

به طور متوسط هر ساله ۳۰ نفر از بالای این پل خود را به پایین پرت می‌کردند اما اکنون مسئولان می‌گویند در سال گذشته میلادی - ۲۰۲۳ - آمار مرگ ناشی از پریدن از بالای این پل به ۱۴ نفر کاهش یافت (بیش از ۵۰ درصد کاهش) و این در حالی بود که هنوز پروژه احداث تور حفاظتی تکمیل نشده بود.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.