شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به انفجارهای کرمان: جمهوری اسلامی حتی برای حامیانش نیز ماشین مرگ و فلاکت است

 به گفته شاهزاده رضا پهلوی، «جمهوری اسلامی حتی برای حامیانش نیز ماشین مرگ و فلاکت است»رادیو فردا: به گفته شاهزاده رضا پهلوی، «جمهوری اسلامی حتی برای حامیانش نیز ماشین مرگ و فلاکت است».

شاهزاده رضا پهلوی ساعاتی پس از پذیرفتن مسئولیت انفجارهای کرمان از سوی گروه حکومت اسلامی (داعش)، به این حادثه واکنش نشان داد و گفت که «داعش و جمهوری اسلاکمی دو روی سکه تروریسم بنیادگرایانه اسلامی هستند».

در دو انفجار «انتحاری» روز ۱۳ دی کرمان که در مراسم چهارمین سالگرد قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه، رخ داد دستکم ۸۵ تن کشته ده‌ها تن زخمی شدند.

رضا پهلوی، ولیعهد سابق ایران، روز پنجشنبه ۱۴ دی انفجارهای کرمان را «تروریستی» خواند و کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان را «نشانه دیگری از مرگ‌خویی و آدم‌خواری اسلامگرایی جهادی از یک‌سو، و بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی جمهوری اسلامی از سوی دیگر است».

به گفته او، «داعش و جمهوری اسلامی دو روی سکه تروریسم بنیادگرایانه اسلامی هستند» و «جمهوری اسلامی حتی برای حامیانش نیز ماشین مرگ و فلاکت است».
گروه حکومت اسلامی روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفته که دو تن از اعضای آن انفجارهای انتحاری در شهر کرمان را انجام داده‌اند.

این انفجارها واکنش‌های گسترده بین‌المللی به همراه داشته و علاوه بر ابراز همدردی رهبران کشورها با ایران، شورای امنیت سازمان ملل نیز به شدت آن را محکوم کرده است.

شاهزاده رضا پهلوی در پیام خود که در شبکه ایکس (توئیتر سابق) منتشر شده، افزوده که اگر جان و مال و امنیت ایرانیان برای «فقها و پاسداران‌شان» ارزشی داشت، «امکانات کشور را صرف رفاه و ‌امنیت ایرانیان، و جلوگیری از عملیات تروریست‌های جهادی در کشور می‌کردند؛ و نه هزینه آزار و اذیت زنان و جوانان، تعلیم و تامین تروریست‌های اسلامگرا در سراسر جهان، و شکنجه و کشتار آزادی‌خواهان و ایرانگرایان».

او از کسانی که «معدود موافقان» جمهوری اسلامی خوانده است، خواست تا به «خیل عظیم ایرانیان آزادیخواه» بپیوندند و وعده داده که «در یک ایران آزاد و آباد حتی شما و فرزندان‌تان نیز امنیت و زندگی بهتری خواهید داشت».

به گفته شاهزاده رضا پهلوی، «راه حل روشن است: پایین کشیدن این رژیم شیطانی؛ بازگرداندن قطار ایران به ریل ترقی و تمدن؛ و تامین امنیت و آزادی برای همه ایرانیان در سایه حکومت قانون».
+76
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا
  برای مردم منطقه، برای جهان افته
  5
  23
  ‌پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  درود بی کران و بی پایان به یادگار یگانه شاهنشاه مرحوم ما ایرایان ولیعد و شاه کنونی ایران
  11
  24
  ‌پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۸
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  حالاشاه الهی های لات شارلاتان چه حرفی برای گهتن دارند؟رهبر معنوی اشان چه گفت؟ بنده نوشتم :عمل تروریستی و کشتارمردم تحت هر شرایطی قابل قبول نیست! چون دینگوی استرالیایی به بنده حمله کردید. حالا چرا رهبر معنوی شما میگوید این عمل تروریستی است؟ چرا چون پیشاب زودتر از مواد دفعی جلو میزنید؟ .بله هیچ فرقی بین سلعنت طلبهای خودشیفته و پیروپاتال، با عوامل رژیم نیست. وقتی که می پرسم شاه سرکش وخودخواه شما چرا خانواده بنده را تیرباران کرد؟پخمه مغزهایی می گویند: چونکه پاسبان را کشته اند.وقتی که از پهن مغزهای حزب الهی همین سوال را میپرسم میگویند: حتماً پاسدار را کشته اند.آیا فرقی بین یک حزب الهی کله خشک با یک شاه الهی لات شعبان مخ دیده میشود؟
  11
  4
  جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.