تحلیل یک رسانه اسرائیلی از حمله به مراسم قاسم سلیمانی در کرمان

 جروزالم پست در گزارشی با بررسی حمله به مراسم قاسم سلیمانی در کرمان، این فرضیه را مطرح کرد که حتی ممکن است این حملات «توسط گروه‌هایی داخلی در ایران» انجام شده باشد.

در این گزارش گفته شده که هرچند جزئیات دقیقی در مورد آنچه اتفاق افتاده است وجود ندارد اما شواهد فعلی نشان می‌دهد که احتمالا یک گروه محلی مسئول این انفجار است.

جروزالم پست در ادامه با استناد به رسانه‌های داخلی در ایران افزود: «در ابتدا تصور می‌شد وقوع انفجار اول یک حادثه بود اما در ادامه مشخص شد که گروهی پشت این حملات مرگبار هستند.»

در این گزارش همچنین آمده است که «گروه‌های متعددی هستند که به دلایل مختلف با جمهوری اسلامی ایران مخالفند» از جمله گروه جدایی طلب موسوم به «مقاومت ملی اهواز»، گروه‌های بلوچ و کرد در جنوب شرقی و شمال غربی ایران. علاوه بر این‌که ایران در گذشته مورد حملات داعش و القاعده نیز قرار گرفته است.

این نخستین باری نیست که چنین حملاتی در ایران صورت می‌گیرد، جروزالم پست در این گزارش با پرداختن به حملاتی که در گذشته در ایران روی داده است نوشت: «در ماه اوت، برای دومین بار به زیارتگاه شاهچراغ در شیراز حمله شد. پیش از آن نیز در اکتبر ۲۰۲۲  به این زیارتگاه شیعیان حمله شده بود که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت. سال ۲۰۱۸ افرادی مسلح به رژه نظامی در اهواز حمله کردند که در آن ۲۵ نفر کشته شدند.»

این رسانه همچنین به حمله سال ۲۰۱۰ در مراسم تشییع جنازه مسلمانان شیعه در چابهار اشاره کرد که در جریان آن انفجار بمب ۳۹ کشته برجای گذشت و گروه «انصار الفرقان» مسئولیت ‌آن را برعهده گرفت.

نویسنده گزارش در نهایت با پرداخت به گروه‌‌های مخالف جمهوری اسلامی و حملاتی که در سال‌های گذشته در ایران روی داده است اینطور نتیجه می‌گیرد که احتمالا یکی از گروه‌های داخلی مسئول این حملات باشد.
+55
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند

  باید گفت که در این مقطع جروزالم پست هم نتوانسته دقیقا به ماهیت غیر انسانی آخوند شیعه پی ببرد اگر میخواهید واقعا بدانید که چه کسی عامل و عامر این درنده خوئی بوده کافیست از مردم کوچه وخیابان که چهل چهار سال است با حیوانات سروکار دارند بپرسید همگی انگشت نشانه را رو به بیت کثیف علی خامنه ای و سپاه جنایتکارش نشان خواهند رفت
  2
  99
  ‌پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  جروزالم پست جان شک نکن کار خودشونه مثل سینما رکس آبادان ووو. ، مگه نه ممل ژندونی
  1
  83
  ‌پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  چرا راستی هیچ یک از انگل زاده های سردار بچه کش در مراسم سالگرد در کرمان نبودند؟؟ نه آخوندی؟ ؟ نه سردار سپاهی آنجا رفته بود ؟؟ نه استاندار،نه فرماندار؟؟ کار خود ج ا میباشد. ج ا تنها منفعت بر این حادثه است.گروه های مخالف اگر بخواهند بمب بگذارند جایی می‌گذارند که بتوانند چند تن از مقامات ج ا را به درک بفرستند.
  2
  64
  ‌پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  Butler - سیدنی، استرالیا. کاملا صحیح میفرمایید دقیقا دست کثیف جمهوری اسلامی در کار است همانند سینما رکس ابادان
  0
  26
  ‌پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  همینطوری - جنوب آلمان، آلمان

  یه آخوند، یک سپاهی و حتی یکی از مقامات، نه زخمی و نه کشته شدن. و تعجب اینجاست که چهلم میشه ۲۲بهمن چقدر آخوند کثیف هست.
  0
  23
  ‌پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک

  Butler - سیدنی، استرالیا
  بسیاری از مقامات برجسته در یادبود سردار شهید سلیمانی بوده‌اند. ولی از خاطر مسائلی خاص جار زده نمی‌کنیم. بمب هم بصورت راندوم عمل میکند. یعنی بد‌بخت‌شانسان را هدف می‌گیرد.
  25
  3
  ‌پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  این حملات کار گروه‌های داخلی مخالف حکومت ایران نیست.دستهای پشت پرده این حملات برنامه ریزی شده هیچ شخص یا گروهی نیست جز خود حکومت. جروزالم پست هم لطفا شایعه پراکنی و تفرقه افکتی نکن و سعی نکنید اقوام و ملیت‌های ایرانی را به جان هم بندازید.
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.