آمریکا: صحبت از نقش اسرائیل و آمریکا در انفجارهای ایران «مضحک» است

دویچه وله: آمریکا دست داشتن در انفجارهای سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی در کرمان را رد و اعلام کرد، هیچ دلیلی نیز در دست ندارد که نشان دهد اسرائیل مسئول این انفجارها بوده است. برخی از مقام‌های ایران این دو کشور را مسئول شناخته‌اند.
آمریکا: صحبت از نقش اسرائیل و آمریکا در انفجارهای ایران "مضحک" استمتیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در نخستین نشست خبری خود در سال جدید میلادی هرگونه مداخله این کشور در حادثه انفجارهای امروز ۱۳ دی در مراسم سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی در کرمان رد کرد.

میلر گفت: «ایالات متحده به هیچ وجه نقشی در این ماجرا نداشته و هرگونه ادعایی که خلاف این را بیان کند مضحک است.»

میلر همچنین افزود که ایالات متحده دلیلی در دست ندارد که باور کند اسرائیل در این حادثه دست داشته است. بر اساس گزارش‌ رسانه‌های دولتی ایران، ۹۵ نفر در بمب‌گذاری روز چهارشنبه در این مراسم کشته و ۲۱۱ نفر مجروح شده‌اند.
آمریکا پس از کشته شدن صالح العاروری "نگران گسترش درگیری‌هاست"
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین با اشاره به این که ایالات متحده همچنان نگران گسترش درگیری‌ها در خاورمیانه پس از کشته شدن صالح العاروری، از مقامات ارشد حماس در بیروت است، گفت که تشدید بیشتر تنش‌ها در خاورمیانه "به سود هیچکس" نیست.

میلر خاطرنشان کرد که واشنگتن پیش از این حمله اطلاعی درباره آن دریافت نکرده بود. اسرائیل در واکنش به خبر حمله‌ای که به کشته شدن العاروری منجر شد، سکوت اختیار کرده و نقش خود در آن را تا کنون نه تایید و نه رد کرده است.
+9
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.