التماس از مردم برای شرکت در انتخابات:«مردم حداقل در انتخابات شرکت کنند اما رای سفید دهند»

محمدحسن آصفری نماینده اراکسایت رویداد 24 زینب غبیشاوی:
محمدحسن آصفری نماینده اراک می‌گوید: حداقل مردم شرکت کنند اما رای سفید دهند؛ همین که حضور و مشارکت مردم افزایش پیدا کند، بسیار موثر است. ممکن است گزینه مد نظرشان در کاندیداها نباشد اما همین که پای صندوق می‌رود و رای سفید می‌اندازد، می‌تواند آمار مشارکت را بالا ببرد لذا این موضوع دلیلی برای حضور نداشتن نیست.

 محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به موضوع انتخابات به رویداد۲۴ می‌گوید: اقداماتی که صداوسیما و فضای مجازی انجام می‌دهند، باعث شده جو انتخابات نسبت به قبل پرشورتر شود و تاثیر خود را در مشارکت مردم می‌گذارد و مطمئنا مشارکت را افزایش می‌دهد. مردم هم در نظر داشته باشند اگر نسبت به موضوعی گلایه‌مند هستند، گلایه خودشان را پای صندوق رای نشان دهند. یعنی با انتخاب گزینه‌ای که می‌تواند با افکار و ایده‌های آنها نزدیک باشد.

*‌ عدم مشارکت مردم در انتخابات سبب می‌شود مجلسی شکل بگیرد که مد نظرشان نباشد لذا این موضوع مشارکت را همه باید به عنوان یک موضوع ملی قلمداد کنند و مشارکت گسترده می‌تواند هم قدرت سیاست خارجی ما را پای میز مذاکرات افزایش دهد و هم می‌تواند یک مجلس قوی و کارآمد با پشتوانه مردمی به همراه داشته باشد.

*‌ ردصلاحیت‌ها تا حدی می‌تواند روی کاهش میزان مشارکت تاثیر داشته باشد. قشری هستند که ممکن است کاندیدهایشان حضور ندارند، خب مشارکت آنها هم تاثیر دارد. اما این موضوع باید برای مردم فرهنگ‌سازی شود که دلیل عدم حضورشان نباید موضوعاتی مانند ردصلاحیت باشد، زیرا مجلس متعلق به کشور است و باید مردم را آگاه کرد تا میزان مشارکت را افزایش داد.

*‌ فرهیختگان، رسانه‌ها و فضای مجازی باید به اهمیت مشارکت در انتخابات بپردازند چرا که افزایش مشارکت در انتخابات می‌تواند تاثیر به‌سزایی در خنثی کردن تحریم‌ها داشته باشد و قدرت چانه‌زنی ما را افزایش می‌دهد. حداقل مردم شرکت کنند اما رای سفید دهند؛ همین که حضور و مشارکت مردم افزایش پیدا کند، بسیار موثر است.

*‌ ممکن است گزینه مد نظرشان در کاندیداها نباشد اما همین که پای صندوق می‌رود و رای سفید می‌اندازد، می‌تواند آمار مشارکت را بالا ببرد لذا این موضوع دلیلی برای حضور نداشتن نیست. خون‌های زیادی پای این کشور ریخته شده است و نمی‌شود جریانی بگوید چون گزینه‌های من تایید نشده پس ما هم شرکت نمی‌کنیم، طبیعتا این نگاه به ضرر کشور است. آنها می‌توانند شرکت کنند، اما رای سفید دهند.

*‌ عملکرد دولت ضعیف بوده و در میزان مشارکت تاثیر دارد. دولت باید یکسری اقدامات را انجام دهد و نارضایتی ها را کاهش دهد. اینکه شب انتخابات گوشت کیلویی 600 هزار تومان می‌شود یا مرغ و دیگر کالاهای اساسی مردم را گران کنند یا برخی از احکام را اکنون اجرا کنند، سطح نارضایتی مردم را افزایش می‌هد، در حالی که دولت در زمان باقی مانده تا انتخابات باید اعتماد مردم به نظام را افزایش دهند و امید را بیشتر کنند.

*‌ معتقدم دولت کاری را برای افزایش میزان مشارکت انجام نداده است، صرف اینکه زیرساخت‌های انتخابات را فراهم کرده آن‌هم وظیفه وزارت کشور بوده، عملا برای امیداواری مردم کاری نکرده و باید توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

*‌ مجلس چون خودش یک طرف موضوع است، چندان کاری از دستش برنمی‌آید که بخواهد اقدامی انجام دهد. چون ممکن است برخی بگویند مجلس برای رای خودشان این کارها را انجام می‌دهند. مجلس باید در موضوع اصلاح قانون انتخابات بیشتر کار می‌کرد، اکنون در زمان باقی مانده کاری از دست مجلس درخصوص افزایش مشارکت بر نمی‌اید. من میزان مشارکت در انتخابات آتی را کمتر از 50 درصد نمی‌دانم.
+2
رأی دهید
-63

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  جواهری - بن، آلمان

  فقط میتونم یک بیلاخ حواله ایشون کنم.
  2
  68
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  یک بی آبروئی بزرگ و بی اندازه دیگر و رسوائی بی حد برای رهبر مفعول ایران و بقیه مفعولین نظام.
  7
  36
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  یعنی اینا خدایش آخر مادر … های دنیان، از اینا بی ناموس تر نداریم.
  6
  42
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  نمایش سیرک می خواهند.
  2
  20
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.