افشای جزئیاتی از حمله حماس به اسرائیل به روایت حسین طائب

ایسنا: مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: حماس دو سال طرح خود را به‌روز می‌کرد و با آسیب‌شناسی از تجربیات گذشته آن را بهبود می‌بخشید. هرکسی در حماس هم بخشی از این طرح را مطلع بود، اما نقشه کلی عملیات را تنها تعداد محدودی می‌دانستند. تا جایی که رئیس موساد را از ماشین پیاده می‌کنند و به میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی می‌برند و می‌گویند به ما پاسخگو باش.

حسین طائب در «همایش جنگ غزه» با بیان اینکه این جنگ بزرگ‌ترین نمایشگاه جنایات لیبرال دموکراسی در یکی از کوچکترین سرزمین‌ها است، اظهار کرد: این نمایشگاه جنایات و نیز نمایشگاه شکست‌های صهیونیست‌ها است. در این جنگ هم جنایت انسانی و هم جنایت محیطی و موضوعی رخ داده است. در عرصه انسانی نمایشگاهی از نسل‌کشی در همه سنین است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: صهیونیست‌ها با هر وسیله‌ای جنایت می‌کنند و این همه که از آزادی و حقوق زن حرف می‌زنند، اما زنان را هم هدف جنایات خود قرار دادند. تفاوتی هم بین سنگر و تونل با مسجد و کلیسا، مدرسه و دانشگاه یا بیمارستان و مراکز درمانی قائل نیستند. آنان حتی به یهودیان و مسیحیان هم رحم نکردند و به اسیر خودشان نیز رحمی ندارند.

طائب یادآور شد: این راهبرد آنان است که اگر از دور شبحی دیدند و نتوانستند تشخیص دهند خودی است یا دشمن، او را هدف قرار می‌دهند. جنگ غزه نمایشگاهی از جنایات آمریکایی‌ها در طول سال‌های پس از استقلال‌شان است.

مشاور فرمانده کل سپاه تاکید کرد:، اما این نمایشگاه سالن دیگری هم دارد که سالن شکست آمریکا و اسرائیل است. امروز بعد از ۲۴۸ سال از استقلال آمریکا و ۷۶ سال از تاسیس اسرائیل، رژیم صهیونیستی به آخرین مرحله خود یعنی فروپاشی رسیده و آمریکا هم به افول قدرت خود افتاده است.

رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه گفت: نمایشگاه جنگ غزه نشان‌دهنده شکست قدرت اطلاعاتی اسرائیل و آمریکاست. یک نیروی مقاومت تصمیم می‌گیرد با برآورد‌های اطلاعاتی - که همان آگاهی از نقشه اسرائیل برای جلوگیری از فروپاشی است - دو سال فعالیت پیش‌زمینه‌ای برای انجام عملیات طوفان الأقصی انجام دهد و صهیونیست‌ها حتی متوجه این اقدامات هم نمی‌شوند.

وی افزود: حماس دو سال طرح خود را به‌روز می‌کرد و با آسیب‌شناسی از تجربیات گذشته آن را بهبود می‌بخشید. هرکسی در حماس هم بخشی از این طرح را مطلع بود، اما نقشه کلی عملیات را تنها تعداد محدودی می‌دانستند. تا جایی که رئیس موساد را از ماشین پیاده می‌کنند و به میان ساکنان سرزمین‌های اشغالی می‌برند و می‌گویند به ما پاسخگو باش.

طائب اظهار کرد: در جنگ غزه صهیونیست‌ها و آمریکا مغلوب دکترین مقاومت شدند. امروز در جبهه غرب تشدد ایجاد شده و آمریکا نمی‌تواند وحدت ایجاد کند. امروز سلطه رسانه‌ای و فرهنگی هم برای آمریکایی‌ها از دست رفته است و در دانشگاه‌های خود آمریکا و اروپا این ارزش‌های آمریکایی به چالش کشیده می‌شود.

مشاور فرمانده کل سپاه تاکید کرد: آخرین بخش این شکست، شکست تمدنی و ارزشی غرب و آمریکاست. مقاومت، اما در مقابل عملیات پیش‌دستانه‌ای انجام داد تا کاری که اسرائیلی‌ها در وقت و ساعت معین به دنبال اجرای آن برای تمام کردن کار غزه و مقاومت بودند. آمریکایی‌ها قرار بود ایران را ضعیف کنند تا مقاومت ضعیف شود، اما امروز می‌بینند جنگ صرفاً با حماس و حزب‌الله نیست بلکه کمتر از یک هفته حرکتی جبهه‌ای در منطقه علیه اسرائیل شکل گرفت.

وی یادآور شد: امروز تولید قدرت بازدارندگی در برابر استکبار، نمایش جبهه‌ای عمل‌کردن مقاومت است. آمریکایی‌ها برای ورود به سال ۲۰۲۴ در شرایطی قرار دارند که بروز رقابت‌های سیاسی در داخل کشورشان را شاهد باشند. امروز آمریکا و اسرائیل به دنبال ارائه تصویری از پیروزی بگیرند تا زودتر جنگ را جمع کنند، اما هرچه به سمت ثبت آن حرکت می‌کنند این تصویر خراب می‌شود.
+5
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  یکی به این اطلاعات درست بده یا ساغیشو عوضکنه . داره حسابی هذیون میگه.
  3
  45
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  اینها مثل آدمهای از کما خارج شده یواش یواش زبونشون داره وا میشه ولی هنوز تحت تاثیر شک اولیه هستن اراجیف میگن
  3
  41
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  بی ناموس انتر شما خودتان با این همه جنایت و وحشیگری ‌و دزدی نمایش چی هستید، نمایش کثافتی ۱۴۰۰ ساله به اسم اسلام؟ اونا حداقل این دلیل رو دارن که دارن با دشمن خارجی می جنگن، شما اشغالگران حرم لقمه که با مردم خود ایران جنایاتی کردین که دیکتاتورهای جهان در کل تاریخ جلوی شما کم می یارن، پس هر کسی ادعای داره شما یکی دیگه باید خفه شید صد پدرای بی شرف.
  1
  50
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  دلم میخواد که این چرت و پرت هایی که این کلم به سر میگه و مینویسه رو وقتی غزه کاملاً شخم زده شد و حتی یک دیوار سالم باقی نموند بهش نشون بدهند و ازش بپرسند این مقاومت مسخره ای که تو ازش دم میزنی چی شد پس؟ همین الآن رهبر الدنگت از ترسش شورتش رو خیس کرده
  1
  37
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  شعار و شعار و فقط شعار همه از دم. چه آن ۵۷ اتی داغون چه حکومت آخوند. باتلاق غزه. سیونیسم. کار امریکا تمام است. همه دنیا می‌‌دانند و درک کردند . ۴۳ سال شعار. روز روشن سردار بچه کش را لورده می‌‌کنند. باز هم شعار.خود کشور‌ها عربی‌ در این میان با حماس تصفیه حساب و دارند برنامه بعد از حماس را می‌‌ریزند. که آیا غزه قسمتی‌ از اسراهیل شود یا زیر مدریت سه کشور عربستان. ترکیه و اردن باشد ؟ این‌ها هنوز شعار. ۴۳ سال تلاش مداوم برای وادار کردن دیگران به آنچه شما خودتان باور ندارید باور کنند. کلمات بزرگی‌ که آنقدر خالی‌ هستند که ۸۲ میلیون ایرانی را در این خالی‌ بودن می‌‌شود جا داد. حتا به کتاب مقدس خود هم دروغ می‌‌گویند. چه گفت جمله اول قران اینها ؟ "در آغاز کلمه بود". امروز باید گفت. "در آغاز شعار پوچ و تو خالی‌ بود". با شعار یک مملکت را نابود کردیم هنوز دست بر نمی‌‌داریم.مصدق. سوسیالیسم. کمونیست.انور خوجه یسم.ماهوهیست. سوسیالیست اسلامی. شیهه سرخ علوی. اسلام همان سوسیالیست است.امام گاندی دوم. روشنفکر‌ها خیانت کار.
  0
  14
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ادامه:روشنفکر‌ها خیانت کار. یک قول بی‌ شاخ و دم که ۵۷ آزادی جهان را به گردن آن‌ها انداختیم و تا به امروز چوب آن را می‌‌خوریم. یک دیوانه با نام جلال کتابی نوشت با نام "خدمت و خیانت روشنفکران". تنها جمله درست در کتاب ۲۰۰ صفحه فقط تیتر آن بود. تازه همه جمله هم خیر. تیتر می‌‌باید "خدمت و خیانت روشنفکر در ۵۷ " می‌‌بود. ایران ما بهترین دلیل و منطق در دنیا است که کله پوکی و نداشتن یک گرم مغز در کاسه سر، دلیل برای مردن نیست
  0
  12
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.