سردار نقدی: جمهوری اسلامی تنها نظام دنیاست که «علم و دانش» شرط رهبری آن است

ایسنا: سردار محمدرضا نقدی با بیان این‌که «جمهوری اسلامی تنها نظام عالم است که شرط رهبری آن «علم و دانشمندی» است»، اظهار کرد: وجود یک عالم در رأس نظام اسلامی در روایات ما هم تأکید شده است. پاسداری از انقلاب به پیشتازی در علم نیازمند است و بدون توجه به این راه نمی‌توان ادعای پاسداری از انقلاب را داشت.

ایسنا: چهارمین جشنواره دانش و پژوهش امام علی سپاه پاسداران با هدف تجلیل از پژوهشگران برتر سپاه و ارتقای سطح علمی و پژوهشی در این نهاد برگزار شد.

این «جشنواره دانش و پژوهش امام علی»، با حضور سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی‌صادقی، نماینده، ولی فقیه در سپاه، سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه و سردار مهدی فرحی، جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در دانشگاه جامع امام حسین  برگزار شد.

در این مراسم تعدادی از خانواده‌های شهدا، معاونت‌ها و پژوهشگران برتر سپاه تجلیل شدند و در ادامه از مجموعه سخنرانی‌های سردار سلامی از سال ۱۳۸۱ درباره پژوهش از سوی نماینده، ولی فقیه در سپاه رونمایی شد.

همچنین سردار محمدرضا نقدی در این جشنواره با بیان این‌که «جمهوری اسلامی تنها نظام عالم است که شرط رهبری آن «علم و دانشمندی» است»، اظهار کرد: وجود یک عالم در رأس نظام اسلامی در روایات ما هم تأکید شده است. پاسداری از انقلاب به پیشتازی در علم نیازمند است و بدون توجه به این راه نمی‌توان ادعای پاسداری از انقلاب را داشت. باید همه اعضای سپاه پاسداران تا روز آخر پاسداری و عمر باید به مرکز آموزش و پژوهش مجموعه خود متصل باشند و دائما از لحاظ علمی به‌روز باشند. این امر در سپاه به یک روال تبدیل شده است.

وی افزود: کسی تصور نمی‌کرد ما بعد از انقلاب با این سرعت پیشرفت علمی در حوزه‌های علوم مختلف داشته باشیم. در عین حال این تصور را هم نداشتیم که در حوزه علوم انسانی این‌قدر در طول سال‌ها عقب بمانیم و صرفاً به مجموعه‌ای از متون ترجمه‌شده که از مبانی اسلامی و اصول و ارزش‌های دینی تهی است، بسنده کنیم. در این زمینه احتیاج به اصلاح رویکرد‌ها و تأمین نیاز کشور در زمینه علوم انسانی داریم.
+1
رأی دهید
-34

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه
  شرط اصلی اش قاتل بودن است! جوان کشی، اعدام، نسل کشی، دروغگویی، فساد، دزدی، جنون و بیشرفی!
  1
  17
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۴:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  اینطور که بیضه های پلاسیده مفعول رو انداخته گوشه لُپش ، معلومه که کارش گیره و یه تقاضای نامشروع داره !!
  1
  16
  ‌سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۰۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.