اسرائیل قصد دارد ده‌ها هزار خارجی را جایگزین کارگران فلسطینی کند

 صف کارگران فلسطینی در گذرگاه ارز یا بیت حانون برای ورود به اسرائیل - ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳صدای آمریکا: شبکه تلویزیونی «کان» در گزارشی اعلام کرد که اسرائیل قصد دارد در «اقدامی بزرگ» با هدف آنچه «خلاصی از تهدید امنیتی کشور» عنوان شده، همه کارگران فلسطینی را اخراج و کارگران خارجی را به‌طور دائم جایگزین آنها کند.

بر اساس برنامه گزارش شده توسط وزارتخانه‌های دارایی، کشور، و کار اسرائیل، ۲۵ هزار و پانصد کارگر از سریلانکا، ۲۰ هزار نفر از چین، ۱۷ هزار نفر از هند، ۱۳ هزار نفر از تایلند و ۶ هزار نفر از مولداوی به کار گرفته خواهند شد.

گفته می‌شود این طرح توسط وزیر دارایی اسرائیل تایید شده و کابینه وزیران اقتصادی قرار است در دو هفته آینده درباره آن بحث کند، که در صورت تایید، دولت در نهایت باید با آن موافقت کند.

هزاران کارگر ساختمانی و کشاورزی از کرانه باختری، پس از حمله مرگبار حماس در ۱۵ مهر‌ماه، از ورود به اسرائیل برای کار منع شده‌اند.

اسرائیل معتقد است که حماس بخشی از اطلاعات خود را برای حمله به خاک این کشور از گروهی از اهالی غزه که مجوز کار در اسرائیل داشتند جمع آوری کرده است.

این تصمصم دولت اسرائیل در حالی اعلام می شود که وزارت اقتصاد این کشور تابستان سال گذشته از صدور ٣ هزار و ۵۰۰ مجوز اضافی برای کارگران حرفه‌ای فلسطینی جهت کار در بخش‌های تولیدی و خدماتی اسرائیل خبر داده بود.

طبق آمار ارائه شده در آن زمان، ٨ هزار و ۵۰۰ کارگر حرفه‌ای فلسطینی اجازه کار در بخش تولید اسرائیل را داشتند و با احتساب آن مجوزهای جدید، تعداد کارگران حرفه‌ای فلسطینی مشغول به کار در بخش تولید اسرائیل به ١٢ هزار نفر بالغ می‌شد.
+26
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  GORG AMERICAN - واشنگتن دی سی، ایالات متحده امریکا
  بهتره.هار شده بودن
  3
  14
  دوشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.