موج جدید جذابیت در سال ۲۰۲۴: باسن‌ بزرگ مردان

مدل های مرد خانه مد دولچه گابانا در هفته مد میلانایندیپندنت فارسی: کارشناسان تناسب‌‌اندام و مد پیش‌بینی می‌کنند که تمرین‌های تقویت باسن داغ‌ترین موج تناسب‌‌اندام برای مردان در سال ۲۰۲۴ خواهد بود.

داشتن باسن بزرگ‌تر، چه طبیعی یا به کمک جراحی، معمولا هدفی زنانه بوده است، اما امروزه مردان نیز علاقه‌ فزاینده‌ای به تمرکز بر باسن پیدا کرده‌اند.

کارشناسان پیش‌تر به افزایش علاقه مردان به پرورش بخش‌های پشتی بدن اشاره کرده بودند و انتظار می‌رود این موج در سال ۲۰۲۴ محبوب‌تر شود.

اریک کاب، متخصص پرورش اندام به نیویورک پست گفت: «به‌تازگی متوجه افزایش تعداد مردانی شده‌ام که در باشگاه‌ها روی کار با عضله گلوت و باسن تمرکز می‌کنند. قبلا در تمرین‌ها مردانی را می‌دیدید که بیشتر روی عضلات سینه، بازو، و شکم تمرکز می‌کردند. اما در حال حاضر، شاهد استفاده بسیار بیشتر مردان از قسمت‌های اسکوات و دیگر تجهیزات متمرکز روی عضله گلوت هستیم.»

او همچنین افزود که «کلاس‌هایی مانند پیلاتس و یوگا، که به‌طور سنتی روی کار با گلوت تمرکز می‌کنند، محبوبیت فزاینده‌ای یافته‌اند.» گرت ساپستد، متخصص قدرت و تناسب، نیز به نشریه «سلامت مردان» (Men’s Health) گفت: «اکنون مردان بیشتری برای افزایش قدرت و اندازه عضلات باسن می‌کوشند.»

فقط تمرین‌های آن‌ها نیست که در حال تغییر است؛ مردان سبک لباسشان را نیز تغییر می‌دهند تا حجم عضلات باسن  و جذابیت مردانه‌شان را برجسته کنند.

سال گذشته، رون (Rhone)، مارک محبوب پوشاک تناسب‌اندام مردانه، شاهد افزایش ۵۵ درصدی فروش شلوارهای تنگ کامیوتر (Commuter) بود و فروش نسخه چسبان آن نیز ۳۳ درصد افزایش یافت.
چه چیزی باسن را بزرگ‌تر نشان می‌دهد؟
گروه گلوتئال عضلاتی‌اند که ناحیه باسن را تشکیل می‌دهند: گلوتئوس ماکسیموس، گلوتئوس مدیوس، و گلوتئوس مینیموس. ماهیچه گلوتئوس ماکسیموس بزرگ‌ترین و قدرتمندترین ماهیچه بدن انسان است و نقش مهمی در هر نوع حرکتی دارد.

 مارتین اوبونیو، مدیر باشگاه «بورن فیت» (BornFit) در نایروبی، به نشریه بیزنس دیلی آفریکا (Business Daily Africa) گفت: «آقایان باید بدانند که کار کردن روی عضلات گلوت به حس و حال مردانه آن‌ها کمک می‌کند. اگر اهل ورزش هستید، گلوت‌های ورزیده عملکردتان را بهبود می‌بخشد، شما را قوی‌تر می‌کند، دویدن را سریع‌تر می‌کند، و بالا پریدن، شتاب، پویایی، و چابکی کلی حرکت را بهبود می‌بخشد.»

این حرکت‌های ورزشی صرفا برای زیبایی و جلب‌ توجه ظاهری نیست. باسن ضعیف می‌تواند منجر به فهرستی طولانی از آسیب‌ها، دردها، و ناراحتی‌ها در سراسر بدن شود.

کاب می‌گوید: «مردم دارند در مورد ورزش باهوش‌تر می‌شوند و مردان دارند متوجه می‌شوند که تمرین‌هایی که عضلات باسن قوی می‌سازند می‌توانند عملکرد ورزشی را در سراسر بدن افزایش دهند. همچنین، مردم متوجه شده‌اند که گلوت و باسن قوی به‌طور کلی بدن را متعادل‌تر می‌کند.»

به‌علاوه، باسن‌ حجیم نشانه‌ای از قدرت‌نمایی و خودنمایی است.

ساپستد می‌گوید: «می‌توانید نداشتن عضلات شکم را پنهان کنید، اما اگر باسن صاف و شلی دارید، نمی‌توانید پنهانش کنید!
+8
رأی دهید
-12

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.