حمله مرگبار اوکراین به کشتی «مظنون به حمل پهپادهای ایران» برای روسیه + ویدیو

تصویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و گفته می‌شود امربوط به بندر فئودوسیا در کریمه در بامداد پنجم دی استرادیو فردا:در حالی که اوکراین از حمله به یک کشتی روسی «انتقال‌دهنده پهپادهای ایرانی» خبر داده، یک مقام شبه‌جزیره کریمه کشته شدن یک نفر را در حمله اوکراین تأیید کرد.

نیروی هوایی اوکراین روز سه‌شنبه اعلام کرد که در فئودوسیا یک کشتی «مهم» ناوگان روسیه در دریای سیاه را مورد حمله قرار داده است.

نیروی هوایی اوکراین نیز به رسانه‌ها گفت که «گفته می‌شود این کشتی حامل پهپادهای شاهد بود.» پهپادهای «شاهد»، پهپادهای ایرانی مورد استفاده مسکو در تهاجم علیه اوکراین است.

بندر اصلی ناوگان ارتش روسیه در دریای سیاه در سواستوپل و در فاصله تقریبی ۱۹۰ کیلومتری فئودوسیا قرار دارد، اما به گزارش رسانه های روسی، در حال حاضر چند ناو نظامی روسیه نیز در بندر فئودوسیا مستقر هستند.

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرده که کشتی بزرگ نووچرکاسک توسط خلبانان این نیرو در فئودوسیا و با استفاده از موشک‌های کروز منهدم شده است.
مایکولا اولشچوک، فرمانده نیروی هوایی اوکراین ویدئویی را پخش کرد که یک انفجار و شعله‌های آتش را نشان می‌داد.

سرگئی آکسیونوف، فرماندار شبه‌جزیره کریمه که کنترل آن از سال ۲۰۱۴ به دست روسیه افتاده، حمله اوکراین در روز سه‌شنبه به بندر فئودوسیا در این شبه‌جزیره را تأیید کرد.

به گفته او، در جریان این حمله، یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

آقای آکسیونوف در کانال تلگرام خود افزود که شش ساختمان نیز آسیب دیدند و ساکنان آنها تخلیه شدند.

اوکراین تاکنون چندین بار به نیروهای روسیه در شبه‌جزیره کریمه حمله کرده است.

کی‌یف و کشورهای غربی بارها اعلام کرده‌اند که جمهوری اسلامی با ارسال پهپادهای انفجاری «شاهد» به روسیه در تهاجم این کشور علیه اوکراین نقش دارد.
+72
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.