پنج گروگان اسرائیلی در تونل‌های زیرزمینی حماس جان خود را از دست دادند

رادیو فردا: ارتش اسرائیل روز یکشنبه اعلام کرد جنازه‌های پنج گروگان در بند گروه افراطی حماس (که از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا گروه تروریستی شناخته می‌شود) را از یک شبکه تونل‌های زیرزمینی در شمال نوار غزه کشف کرده و به اسرائیل بازگردانده است.

در ویدئویی که ارتش اسرائیل از این تونل‌ها منتشر کرده است، یک حمام با کاشی‌های سفید و یک اتاق کار متصل به آن دیده می‌شود و این سوال را نزد افکار عمومی به وجود آورده است که پنج گروگان چگونه کشته شدند.

دانیل هگاری،‌ سخنگوی ارتش اسرائیل، گفت کالبدشکافی در جریان است و به خانواده‌های این گروگان‌ها اطلاع داده خواهد شد و اگر موافقت کنند، نتیجه برای عموم نیز اعلام خواهد شد.

سه سرباز و دو غیرنظامی که پیکرهای آنها کشف شده است، روز ۱۵ مهر در جریان حمله حماس به اسرائیل به نوار غزه منتقل شده بودند.

حماس هفته گذشته ویدئویی از سه گروگان منتشر کرد که در اتاقی با کاشی‌های سفید بودند و به زبان عبری زیرنویسی روی ویدئو بود که می‌گفت:‌ «سلاح‌های نظامی شما این سه نفر را کشت»

در ویدئوهای منتشر شده توسط ارتش اسرائیل شبکه تونل‌های تاریک و خاک‌گرفته‌ای دیده می‌شوند که به گفته مهندسان ارتش دو طبقه هستند.

یکی از تونل‌ها به خانه احمد الغندور، فرمانده گردان شمال غزه حماس، می‌رسد که اسرائیل اعلام کرد در روز ۲۶ نوامبر کشته شده است.

با این حال این ویدئوهای ارتش اسرائیل اتاقی را که در ویدئوی منتشر شده توسط حماس دیده می‌شد و سه گروگان در آن نگهداری می‌شدند، نشان نمی‌دهند.
+12
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  چیز عجیبی نیست که گروگانهای که در دست حماس هستند همه کشته شوند یا حماس بکشتنشان بدهد! ولی نتیجتا" در ادامه برای گروگان گیرها خیلی سخت تمام میشود که گروگانهایشان را میکشند یا به کشتنشان میدهند.
  0
  14
  دوشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۳
  خداوند - آسمان، ایران

  این رامبوی خاور میانه، لات کتک خورده که حسابی کنف شد! فقط با اتاق خالیها و اجساد گروگان هاشون مواجه میشن! بدبختها 😄
  39
  5
  دوشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  حماس امیدوار بود که از این گروگان ها استفاده ی ابزاری کند ولی انقدر زشتی کرد که اکثریت اسرائیلی ها از جان این اسیران گذشته و فقط راضی به قلع و قمع کامل حماس هستند. حماس که همه چیز را باخته سعی میکند که تغییری در جریان این باورها بوجود اورد که من فکر نمی کنم که موفق بشود
  3
  30
  دوشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.