دو کارگر دیگر پتروشیمی ایلام خود را به دار آویختند، ادامه اعتصاب کارگران فولاد اهواز

 پتروشیمی ایلامرادیو فردا: هم‌زمان با انتشار خبر اقدام به خودکشی دو کارگر دیگر در پتروشیمی چُوار ایلام، منابع خبری از ادامه اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز خبر می‌دهند.

سایت خبری «انرژی پرس» روز یک‌شنبه سوم آذر از اقدام به خودکشی دو کارگر پیمانکاری پتروشیمی چوار ایلام به نام‌های «جواد نوروزی» و «مصطفی عباسی» خبر داده است.

به گزارش این سایت دو کارگر نام‌برده روز ۳۰ آذر در پی اعلام اخراج دسته‌جمعی کارگران این پتروشیمی از سوی مدیریت در داخل محوطه کارخانه خود را دار زده‌اند.

خودکشی این دو کارگر ناکام ماند و هر دو به بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان منتقل شدند.

در کمتر از دو سال اخیر، چهار کارگر دیگر پتروشیمی چوار ایلام به دلیل «اخراج» خودکشی کرده‌اند.

در آخرین اقدام، مدیریت این کارخانه اعلام کرده بود که به ۱۳ کارگر این مجموعه نیاز نیست و آن‌ها اخراج می‌شوند. جواد نوروزی و مصطفی عباسی، دو تن از این کارگران بوده‌اند.

اخراج کارگران این کارخانه در حالی صورت می‌گیرد که آن‌ها در سال‌های گذشته بارها به معوقاتِ مزدی، عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، دستمزدهای ناچیز، نداشتن امنیت شغلی و تعدیل‌های گاه و بی‌گاه اعتراض کرده‌اند.

افزایش خودکشی کارگران از موارد خبرساز در سال‌های اخیر در ایران بوده است. اگر به خودکشی فکر می کنید، با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ یا مراکز مشاوره تماس بگیرید.

در همین حال «اتحادیه آزاد کارگران ایران» روز یک‌شنبه سوم دی از ادامه اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز خبر داده است.

اعتصاب اخیر در این کارخانه در پی مسدود شدن کارت ورود شماری از کارگران از روز شنبه آغاز شد.

مدیران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در پی اعتراض کارگران به عدم اجرای طرح «طبقه‌بندی مشاغل» در ماه‌های گذشته ده‌ها کارگر این مجموعه را تعلیق کرده‌اند.

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی پنجم مهر امسال نیز اعلام کرده بود که ۱۷ کارگر معترض را در این گروه صنعتی به شلاق و زندان (یا جریمه) محکوم کرده است.
+34
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  سال گذشته کارگران پالایشگاه ذوب آهن پتروشیمی و معلمین بهترین شانس را داشتند که از حق و حقوق خود و زنان ایران دفاع کنند ولی سکوت اختیار کردند این هم شد نتیجش. رمز پیروزی اتحاد هست و بس. اتحاد بین زنو مرد پیرو جوان تمام اقوام و ادیان و مخصوصا ده روستا شهر و استان.
  2
  36
  یکشنبه ۰۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  خردگرا - برن، سوییس

  ننگ‌بی پایان ما ایرانیان بر شما تازیان ویرانگر، تا کی باید به این تیره روزی تن داد، اتحاد ملی ، دست در دست هم برای یک بار هم که شده فقط میتونه ویرانگران ایران را برای همیشه ریشه کن کنه. بپاخیزیم که وقت نبرد هست.
  0
  35
  یکشنبه ۰۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  معمولا 90 درصد کسانی که خودکشی می کنند امید دارند کهکسی ان ها را نجات داده و مورد دلسوزی قرار بگیرند. اما هرگز برای فرار از نکبت چاره ای بنام خودکشی وجود ندارد. عامل بدبختی شما اخوند است. بالاتر از سیاهی که رنگی نیست. اول برو 4 تا اخوند را بکش و بعد خودت را بصورت نمادین دار بزن. کسی که می خواهد خودش را دار بزند که این کار را بصورت نمایشی و در جلوی انظار انجام نمیدهد.
  2
  33
  یکشنبه ۰۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  اخبار زیر خاکی از انرژی پرس !!!
  8
  0
  یکشنبه ۰۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  وزیر بی مصرف کار باید در این موضوع ورود کند که متاسفانه وزیر کار به اندازه خیارشور هم در یک وزارتخانه کاربرد نداره ؛ تمام فکر و ذکرش اینه کی بره گرگان ناهار برن ناهارخوران یه ۱۲۰ میلیون تومان دیگه جیگر و دنبلان اسب حضرت عباس را بزنه به خندق بلا. یک وزیر مستمع آزاد بی مصرف بی اختیار . وقتی سکان دار این کشتی سوراخ کاپیتان شش کلاسه هست دیگه بود و نبود هیچ سولاخ بی مصرفی فرقی نمیکنه .
  0
  4
  یکشنبه ۰۳ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  sama128 - شیراز، ایران
  عزیزم مردم ایران لای یک گرداب خود ساخته گیر کرده اند. از زمان شاه و بعد ان عادت کرده اند که حقوق ها هر ساله حداقل 20 درصد افزایش یابد. اگر این افزایش انجام نپذیرد بلوا میکنند. دولت ها اعم از خوب و بد مجبورند که همیشه اسکناس چاپ کنند تا جواب این خواسته را بدهند و پایانی بر این ماجرا نیست. در هیچ کجای دنیا افزایش حقوق 20 درصدی وجود ندارد چون تورم شدید همیشگی را به دنبال دارد
  0
  1
  دوشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.