اسرائیل مدعی کشف مخفیگاه زیرزمینی اسماعیل هنیه و یحیی سنوار در تونل‌های حماس شد + ویدیو

یورونیوز:  ارتش اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد که «شبکه تونلی گسترده‌ای» را در زیر شهر غزه کشف کرده که به ادعای آنها توسط مقام‌های بلندپایه حماس مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

ارتش اسرائیل اعلام کرده که «مواضع فرماندهی و کنترل، اتاق‌های ملاقات و مخفیگاه‌ بلندپایه‌ترین رهبران حماس، از جمله یحیی سنوار و اسماعیل هنیه را در این تونل یافته‌اند.»

پیتر لرنر، سخنگوی ارتش اسرائیل، ادعا کرد که اتاق‌هایی در۲۰ متری زیر زمین با آسانسور، پله و دسترسی به‌ آب و برق مجزا تعبیه شده بود. در این اتاق‌ها آب، غذا، سلاح و تجهیزات ارتباطی برای اقامت طولانی مدت ذخیره شده بود.
ارتش اسرائیل این تصاویر را از نحوه دسترسی به تونل زیرزمینی حماس را منتشر کردهاو گفت که یکی از اتاق‌ها یک «تالار زیرزمینی» به وسعت ۱۵۰ متر بود.

ارتش اسرائیل ویدئوهایی را به اشتراک گذاشته و مدعی است توانسته ساختارهای زیرزمینی، از جمله تونل‌ها، دیوارهای بتنی، درهای انفجاری، سیستم‌های تهویه، دوربین‌های امنیتی، تجهیزات الکترونیکی و پلکان‌های طولانی را که در اعماق زمین ساخته شده‌اند را کشف کند.

به گفته وزارت بهداشت غزه، از زمان اعلام جنگ اسرائیل علیه حماس، نزدیک به ۲۰ هزار فلسطینی کشته شده‌اند.
ارتش اسرائیل مدعی است در تونل‌های زیرزمینی حماس سلاح کشف کرده استسازمان ملل تخمین می‌زند که هزاران جسد دیگر همچنان زیر آوار مدفون مانده باشد. اسرائیل می‌گوید که تا کنون و پس از حمله حماس به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر ۱۳۲ نفر از سربازانش در حملات زمینی به غزه کشته شده‌اند، حدود ۱۲۰۰ نفر که اغلبشان غیرنظامی بوده‌اند  توسط نیروهای حماس و حدود ۲۴۰ نفر دیگر نیز توسط حماس به گروگان گرفته شده‌اند.
+83
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  Esperanto - لندن، انگلستان

  یعنی اینا مثل موش کور زیر زمین زندگی میکنند؟ زاد و ولدشونم اون زیره؟
  3
  51
  ‌پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  پس طوفان الاقسی چی شد اینا که همشون مدفون شدند مفت خور‌های شکم گنده
  6
  50
  ‌پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  هه هه!! یادتونه تمام این رسانه های چپول چه داد و قال راه انداخته بودن که اسراییل در این تونلها کارش سخت است و دهنش رو حماس صاف میکنه و …! بفرما! تا توی شورت توی کمد مخفیگاهشون هم رفتن.
  7
  48
  ‌پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک مشت عقب افتاده ی قشری با شعور اندک. از جنس همان هائی که 1400 سال قبل به مملکت ما یورش بردند. عده ای هم که اندکی با سواد میشوند بجای حرکت به طرف علم و دانش و مدرنیته و تفاهم. با هزاران عقده ی روحی چپول میشوند
  1
  21
  ‌پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.