تبعات هک جایگاه‌های سوخت ادامه دارد؛ بنزین آزاد به ۳۵ هزار تومان رسید

 بحران بنزین در ایرانصدای آمریکا: در حالی که مسئولان وزارت نفت از بازگشت به چرخه سرویس دهی در جایگاه‌های عرضه سوخت خبر می‌دهند، گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان دهنده عدم عرضه بنزین سهمیه‌ای در بسیاری از جایگاه‌ها است به‌طوری‌که رسانه‌های رسمی از افزایش قیمت بنزین آزاد به ۳۵ هزار تومان خبر می‌دهند.

کانال تلگرامی روزنامه فرهیختگان با بازنشر گزارشی نوشت که با مشکلات بوجود آمده در حوزه سوخت‌گیری برخی از افراد نیاز به بنزین سیار دارند؛ در این میان شرکت‌هایی با فروش گالنی بنزین به صورت سیار اقدام به دریافت وجه‌های عجیب و غریب می‌کنند.

آنطور که در این گزارش آمده است ۱۰ لیتر بنزین در محدوده قیمتی ۲۵۰ الی ۳۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که قیمت بنزین آزاد در ایران ۳۰۰۰ تومان است.

گزارش‌های مردمی دیگری نیز منتشر شده که نشان می‌دهد بنزین سیار توسط برخی شرکت‌ها به قیمت ۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

هک سیستم سوخت‌رسانی در ایران روز دوشنبه ۲۷ آذرماه رخ داد و به نوشته تایمز اسرائیل، یک گروه هکری که قبلاً با اسرائیل مرتبط بود، ادعا کرد که در یک حمله سایبری، پمپ بنزین‌ها را در سراسر ایران فلج کرده است.

گروه موسوم به «گنجشک درنده» می‌گوید که «اکثریت پمپ‌های بنزین را در سراسر ایران از کار انداخته است.»

این گروه در بیانیه‌ای که در حساب ایکس به زبان فارسی و انگلیسی منتشر کرده نوشته است: «این حمله سایبری در پاسخ به تجاوزات جمهوری اسلامی و دست نشاندگان آن در منطقه صورت می‌گیرد. خامنه‌ای بازی با آتش قیمت دارد.»

چهارم آبان‌ماه ۱۴۰۰ نیز در اقدامی مشابه، سامانه کارت سوخت و جایگاه‌های سوخت سراسر کشور مورد حمله سایبری و هک قرار گرفت که در پی آن، اختلال گسترده‌ای در عرضه سوخت خودروها ایجاد شد.
+26
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  پس با اینحساب میشه گفت که ، حمله سایبری کار خودشون بود ، با هدف بالا بردن قیمت بنزین آزاد !!
  3
  47
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  جایگاه‌های سوخت سراسر کشور هک نشده دفعه قبل هم هک نبود منتها طویله اسلامی با هک ساختگی جایگاه‌های سوخت میخواهد گرانی بنزین را در جامعه نهادینه کند تنها چیزی که این وحوش طویله اسلام در حوزه های علمیه یاد میگیرند شیوه های حقه بازی و فریب دادن مردم است شیطان در پیش این وحوش اسلامی درس پس میده
  3
  45
  ‌سه شنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.