انگیزه احتمالی نارنجک‌‌انداز شورای روستایی در اوکراین اعلام شد

یورونیوز: پلیس اوکراین اعلام کرد که یکی از اعضای شورای روستایی واقع در غرب اوکراین سه نارنجک دستی را در جریان جلسه روز جمعه این شورا منفجر کرد که موجب مجروح شدن خود و ۲۵ نفر دیگر شد.

ویدئوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، مردی را نشان می‌دهد که وارد اتاقی می‌شود که شورای روستای کرتسک واقع در منطقه زاکارپاتیا غربی برای بحث و بررسی و تصویب بودجه این روستا تشکیل جلسه داده است.

این مرد که چهره‌اش شناسایی شده، سرهی باترین، یکی از اعضای شورا و عضو حزب پیشکار مردم است، حزبی که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین نیز در آن عضویت دارد.

او پس از ورود به اتاق و در شرایطی که حدود ۹۰ دقیقه از زمان جلسه سپری شده بود، سه نارنجک را از جیب خود بیرون می‌آورد و پس از کشیدن ضامنشان، آنها روی زمین پرتاب می‌کند.
تصاویر این انفجارها به این دلیل کاملا ضبط شده که جلسه شورای روستای کرتسک در حال پخش در صفحه فیسبوک این شورا بوده است.

به گفته پلیس، از میان ۲۶ نفری که زخمی شده‌اند، حال جسمانی ۶ نفر از جمله پرتاب کننده نارنجک‌ها بسیار وخیم است.

گمانه‌زنی‌های اولیه در مورد انگیزه فرد مهاجم حاکیست که او خواستار افزایش حقوقش در زمان جنگ بوده و پیشتر هم با رئیس شورا در این مورد مشاجره کرده بود.

پلیس اوکراین اعلام کرده که این حادثه را به عنوان یک حمله تروریستی در نظر می‌گیرد که در این صورت اگر آقای باترین جان سالم به در ببرد، ممکن است به ۱۰ سال زندان محکوم شود.
+11
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  Esperanto - لندن، انگلستان

  سه تا نارنجک رو وسط جلسه رسمی انداخته ۲۶ نفر زخمی شدند که شش تاشون حالشون وخیمه. تازه کارشم تروریستی بوده قراره ده سال براش ببرند اونوقت تو ایران جوانی یک لاستیک آتش زده حکم اعدام براش بریدند.
  1
  23
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  بعد قراره اینا جزو اتحادیه اروپا هم بشن !
  5
  19
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - اودنسه ، دانمارک
  خبر قبلی زده بودید که خود نارنجک‌زن کشته شد، حالا زخمی! از خرج نارنجک‌ها کاسته شده، چون سه تا، اونم تو اون فاصله و فضای کوچک پر جمعیت، اکثرشون باید کشته می‌شدند.
  12
  0
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.