بیائید کلمات فلسطین را با سیستان و بلوچستان در این نوشته جابجا کنید

ابوالفضل فاتح روزنامه‌نگار، فعال سیاسی، کارشناس ارتباطات و پزشک است. او در سال ۱۳۷۸ خبرگزاری ایسنا را تأسیس کردابوالفضل فاتح: تروریسم، تروریسم است و محکوم

ابوالفضل فاتح روزنامه‌نگار، فعال سیاسی، کارشناس ارتباطات و پزشک است. او در سال ۱۳۷۸ خبرگزاری ایسنا را تأسیس کرد

۱) واکنش ابوالفضل فاتح به حادثه‌ی تروریستی روز پنجشنبه در زاهدان:

خبر شهادت ۱۱ تن و مصدومیت هفت تن از مرزبانان میهن در منطقه انتظامی راسک، موجب تاثر بسیار است. حملات مسلحانه به سربازان و مرزبانان وطن، اقدامی غیر انسانی و ضد میهنی و ضد دینی است.

تروریسم، تروریسم است و محکوم، و به هیچ عنوانی توجیه نمی شود. این گونه اقدامات، به هیچ وجه منافع مردم مظلوم سیستان و بلوچستان را تامین نمی کند و موجبات دشواری های بیشتر این منطقه را پدید خواهد آورد. از بزرگان و ریش سفیدان و نخبگان و روشنفکران و متنفذان دلسوز سیستان و بلوچستان انتظار می رود به سهم خود پیشقدم شده و با اتخاذ مواضع قوی و آگاهی بخشی و استوار، در پییشگیری از اینگونه اقدامات خشونت بار بکوشند.

علاوه، سیستان نیز پاره ای از این میهن است. همه می دانیم که امنیت مقوله ای چند وجهی است و نگاه راهبردی و دوراندیشانه و رسیدگی مستمر به مطالبات هموطنان در سیستان و بلوچستان و رفع فقر و عقب ماندگی و نابرابری و زدودن زمینه های بی عدالتی از این منطقه، از بهترین رویکردها برای ارتقاء آرامش و امید عمومی و کاستن از شکاف های اجتماعی و کوتاه کردن دست های وابسته و افراطی و عنود است.

۲) واکنش ابوالفضل فاتح به حمله تروریستی ۷ اکتبر حماس به اسرائیل

درباره غزه فراوان سخن و تحلیل گفته شده است، اما کمتر به دیدگاه مردم فلسطین پرداخته شده است.

حقیقت آن است که روایت مردم فلسطین از ماجرای هفتم اکتبر متفاوت از روایتی است که در بسیاری از رسانه های جهان می شنویم. مردم فلسطین قرائت تروریستی از هفتم اکتبر ندارند و ادعای رسانه های اسرائیلی مبنی بر کشتار هدفمند غیر نظامیان را نمی پذیرند وبسیاری آن را از چشم اسرائیلی ها می بینند و به روایت گروه های مقاومت باور بیشتری دارند و نگاهشان به آن عملیات، یک عملیات موفق است. از نظر آنها داستان فلسطین، از هفتم اکتبر شروع نشده است.

***

آیا بهتر نیست حامیان مردم فلسطین از یک سو بجای توجیه جنایات حماس در ۷ اکتبر، آن را به عنوان یک عملیات تروریستی محکوم کند، و از سوی دیگر کشته شدن غیرنظامیان فلسطینی بدست اسرائیل را جنایت جنگی بخوانند؟

فکر نمی کنید تنها در این صورت است که یادداشت آقای ابوالفضل فاتح "تروریسم، تروریسم است" معنا خواهد داشت؟

در غیر این صورت:

***

۳) جابجا کردن کلمات مردم فلسطین با مردم سیستان و بلوچستان در نوشته ابوالفضل فاتح

درباره سیستان و بلوچستان سخن و تحلیل گفته شده است، اما کمتر به دیدگاه مردم سیستان و بلوچستان پرداخته شده است.

حقیقت آن است که روایت مردم سیستان و بلوچستان از ماجرای جمعه ۲۴ آذر متفاوت از روایتی است که در بسیاری از رسانه ها می شنویم. مردم سیستان و بلوچستان قرائت تروریستی از جمعه ۲۴ آذر ندارند و ادعای رسانه های جمهوری اسلامی مبنی بر کشتار هدفمند نیروهای امنیتی را نمی پذیرند وبسیاری آن را از چشم رژیم ولایت فقیه می بینند و به روایت گروه های بلوچ باور بیشتری دارند و نگاهشان به آن عملیات، یک عملیات موفق است. از نظر آنها داستان مردم سیستان و بلوچستان، از ۲۴ آذر شروع نشده است.
+11
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  mohsne16 - تهران، ایران
  سلام - متاسفانه دیدگاه ابوالفضل فاتح را منصفانه منتشر نکردید و تقطیع کردید. او اینجا دیدگاه مردم فلسطین را بر اساس نظرسنجی ها گفته و نه دیدگاه خودش را. ابوالفضل فاتح چندین یادداشت درباره فلسطین نوشته است. دیدگاه خودش را در نخستین یادداشت اعلام کرده است که محکومیت صریح کشتار بیگناهان از هر نژاد و دینی است و در پیوست آورده ام.اینجا را ببینید:. خدایی که یهودیان و مسیحیان را خلق کرده، مسلمانان را نیز خلق کرده است /. کشتار کودکان و بیگناهان، یا اسارت گرفتن غیر نظامیان در هر نقطه از جهان محکوم است. در تعالیم غنی ما سفارش بسیار به کودکان و زنان و غیر نظامیان و بیگناهان و اخلاق در جنگ شده است. معتقدم باید همواره مراقب افراد غیر مسلح و رعایت اصول انسانی بود و در این خصوص تفاوتی در دین و مذهب و نژاد و مسلمان و مسیحی و یهودی و زرتشتی و …. نیست..
  1
  2
  یکشنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.