شاهزاده رضا پهلوی از زهره سرو درخواست کرد تا به اعتصاب غذای خود پایان دهد

پیام شاهزاده رضا پهلوی به زهره سرو، زندانی سیاسی که در اعتصاب غذا به سر می‌بردصدای آمریکا: شاهزاده رضا پهلوی در پیامی به زهره سرو با بازنشر گزارش اختصاصی صدای آمریکا درباره وضعیت وخیم این زندانی سیاسی، از او خواست به اعتصاب غذای خود پایان دهد و تأکید کرد که مسئولیت هر اتفاقی که برای او بیافتد، به عهده جمهوری اسلامی و رهبر آن علی خامنه‌ای است.

شاهزاده رضا پهلوی روز چهارشنبه ۲۲ آذر در این پیام که در حساب‌های او پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، تأکید کرده است: «جان خانم زهره سرو در خطر، و مسئولیت هر اتفاقی که برای وی بیفتد با جمهوری اسلامی و شخص علی خامنه‌ای است.»

او در این پیام که به فارسی و انگلیسی منتشر شده، با تأکید بر این که زهره سرو و «همه زندانیان سیاسی - عقیدتی باید بدون قید و شرط آزاد شوند»، از شورای حقوق بشر سازمان ملل و کمیته حقیقت‌یاب آن، و همچنین سازمان‌های حقوق بشری خواست که «فشارها بر رژیم برای آزادی زندانیان سیاسی را افزایش دهند.»

شاهزاده رضا پهلوی همچنین در پیامی کوتاه به زهره سرو گفت: «شما در بند جمهوری اسلامی نیز ایستادگی و میهن‌پرستی خود را نشان داده‌اید. به اعتصاب غذای خود پایان دهید. این مبارزه تا آزادی ایران ادامه دارد و نیازمند وجود تندرست شما است.»
زهره سرو،‌ زندانی سیاسی مشروطه‌خواه، از دوم آذر در بند زنان زندان اوین در اعتراض به «تداوم پرونده‌سازی، جلوگیری از آزادی مشروط یا مرخصی، و محرومیت از حق درمان» اعتصاب غذا کرده است.

بنا بر تشخیص پزشک، «رباط صلیبی و مینیسک پای راست» زهره سرو «پاره شده» و او به جراحی نیاز دارد، اما با این حال مقامات قضایی از آزادی مشروط یا حق استفاده از مرخصی درمانی برای او خودداری می‌کنند.

روز چهارشنبه ۲۲ آذر و در بیستمین روز از اعتصاب غذای زهره سرو، یک منبع آگاه به صدای آمریکا خبر داد که او در پی رد «پیشنهاد همکاری» با سپاه و سپس «تهدید» مقامات سپاه، با خوردن تعدادی قرص اقدام به خودکشی کرده است.

بنا بر این گزارش، ساعت چهار بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۲۱ آذر مقامات «سپاه در دفتر حفاظت» زندان، به زهره سرو «پیشنهاد همکاری داده‌اند و بعد که او قبول نکرده، تهدیدش کرده‌اند که کلیه پرونده‌هایی که منع تعقیب خورده را به جریان می‌اندازیم.»

بر اساس اظهارات منبع مطلع، زهره سرو «همچنان اعتصاب را نگه داشته و گفته است: این بار با جانم مقابلشان می‌ایستم تا حقم را بگیرم.»
+62
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند

  هر جا که سخن از شکنجه و اعتراف اجباری و قتل و ترور است نام سپاه خودفروخته به روس پاسدارن میدرخشد، ننگ بر شما بی وطنان
  1
  35
  ‌چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  اینها هرچی اعتصاب غذا کنن چاق تر و فربه تر میشن .دور بازوی بهشتی هم شاهده .همچنین اضافه وزن نرگس محمدی که توپ هم تکونش نمیده .یه آدم حسابی تو این دسته براندازها پیدا نمیشه
  10
  2
  ‌پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.