سازمان ثبت احوال به درخواست دادگاه برای اعضای سازمان مجاهدین خلق «کد ملی» صادر کرد

 تصویری که از نام و مشخصات مسعود رجوی در جلسه دادگاه منتشر شده استرادیو فردا: قوه قضائیه جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه ۲۱ آذر اعلام کرد که سازمان ثبت احوال برای اعضای سازمان مجاهدین خلق به‌دلیل برگزاری جلسه دادگاه غیابی آن‌ها کد ملی صادر کرده است.

همزمان با برگزاری جلسه اول این دادگاه غیابی برای ۱۰۵ تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق، رسانه‌های ایران خبر دادند برای برخی افراد که سال‌ها در ایران حضور ندارند، کد ملی صادر شده است.

تصاویری که از این جلسه دادگاه منتشر شده، نشان می‌دهد که مقابل نام مسعود و مریم رجوی و مهدی ابریشمچی کد ملی نوشته شده است.

قوه قضائیه در توضیحی درباره این اتفاق اعلام کرد که بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری درج شماره ملی متهمان الزامی بوده و به «اصرار دادگاه»، سازمان ثبت احوال «بر اساس مشخصات متهمان» برای آن‌ها شماره ملی صادر کرده است.

این تصمیم در حالی است که اغلب افرادی که قوه قضائیه دادگاه آن‌ها را برگزار کرده است، اوایل دهه ۱۳۶۰ از ایران خارج شدند و نخستین کارت‌های ملی برای شهروندان ایرانی در سال ۱۳۸۷ صادر شد.

دادگاه کیفری یک استان تهران همچنین در نخستین جلسه محاکمه این افراد اعلام کرد با «نشر آگهی» در روزنامه‌های کیهان و جام جم از متهمان خواسته که وکلای خود را انتخاب و به دادگاه معرفی کنند و سپس پنج عضو کانون‌های وکلای دادگستری را به عنوان «وکیل تسخیری» آن‌ها انتخاب کرده است.

در این جلسه دادگاه، دادستان کیفرخواستی را خواند و «تشکیلات مجاهدین خلق» را متهم ردیف اول و مسعود رجوی، مریم رجوی و مهدی ابریشمچی را به ترتیب متهمان ردیف دوم تا چهارم اعلام کرد.
+6
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  به هر صورت هر چی نباشه هر دو هم پیاله اسلامگرا هستند.
  2
  42
  ‌سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  تحت تعقیب وزارت - لندن، انگلستان

  کارهای جمهوری اسلامی از جوک هم گذشته ! برای مسعود و مریم رجوی وکیل تسخری از بین وکلای کانون وکلای تهران تعین کردن که غیابی از این ها دفاع کنند! بدبخت اون وکیل تنها جمله ای که می تونه بگه به قاضی اینه ((هر طور خودتون صلاح می دونید)) یک کلمه بیشتر حرف بزنه به جرم هواداری سازمان مجاهدین اعدام نشه ۱۵ سال حبس رو شاخشه
  1
  45
  ‌سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه
  همین بیشرفهای مجاهد بودند انقلاب کردند و شاه را با آخوند جایگزین کردند‌. یک مشت تروریست وطن فروش هستند. زنده باد شاهنشاه آریامهر رضاشاه دوم پهلوی ❤️
  3
  16
  ‌چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.