جو بایدن: به ارائه کمک نظامی به اسرائیل ادامه می‌دهیم تا زمانی که آنها از شر حماس خلاص شوند

صدای آمریکا: جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده دوشنبه شب بار دیگر از «امنیت مردم یهود، امنیت اسرائیل و حق وجود آن» در پی حملات تروریستی حماس در ۷ اکتبر حمایت کرد.

به گزارش شبکه‌ سی‌ان‌ان، رئیس جمهور آمریکا با اشاره به حمایت خود از اسرائیل، ضمن اذعان به مسائل بین خود و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به شوخی گفت که زمانی به رهبر اسرائیل گفته بود: «دوستت دارم، اما با چیزی که مجبور به گفتن آن هستی موافق نیستم.» او افزود: «امروز هم همینطور است.»

با این حال، بایدن در اظهاراتی به مناسبت پنجمین شب از عید «حنوکا» یهودیان گفت که اسرائیل پس از حمله حماس و جنگ متعاقب آن در غزه، در «موقعیت سختی» قرار دارد.

بایدن گفت: «ما به ارائه کمک نظامی به اسرائیل تا زمانی که آنها از شر حماس خلاص شوند، ادامه خواهیم داد، اما ما باید مراقب باشیم، آنها هم باید مراقب باشند. افکار عمومی کل جهان می‌تواند یک شبه تغییر کند، ما نمی‌توانیم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد.»

رئیس جمهور آمریکا همچنین از تلاش دولتش برای آزادی گروگان‌هایی که هنوز در غزه نگهداری می‌شوند و ارسال کمک‌های بشردوستانه به منطقه ستایش کرد.

بایدن گفت: «ما بی وقفه برای بازگشت امن گروگان‌ها تلاش می‌کنیم. من شخصاً ساعت‌های بی‌شماری را صرف کردم - جدی می‌گویم، شاید تا ۲۰ ساعت با قطری‌ها و مصری‌ها، اسرائیلی‌ها - تا آزادی گروگان‌ها را تضمین کنیم، کامیون‌ها را به داخل غزه گسیل کنیم، کمک‌های بشردوستانه را به جریان بیاندازیم، تا آنها را متقاعد کنم که گذرگاه را باز کنند و مطمئن شویم [عبدالفتاح رئیس جمهور مصر] السیسی دروازه ورود به مصر را باز کرده است.»

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: «اکنون نیز طیف وسیعی از اقدامات در حال وقوع است که واقعاً بسیار بسیار دشوار است. ما بیش از ۱۰۰ گروگان را بیرون آورده‌ایم و تا زمانی که هر یک از آنها را به خانه نرسانیم، متوقف نمی‌شویم.»
جو بایدن در کنار داگ امهوف، همسر کاملا هریسدر مراسم دوشنبه شب در کاخ سفید بایدن و بانوی اول آمریکا، توسط همسر کاملا هریس، داگ امهوف و گروهی از مقامات کاخ سفید که از نسل بازماندگان هولوکاست بودند همراه شدند.
+65
رأی دهید
-15

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.