توضیح جیمز کامرون درباره مشهورترین صحنه «تایتانیک»

العربیه: در مشهورترین صحنه فیلم «تایتانیک» (1997)، که تاکنون بارها مورد تقلید و طنز قرار گرفته است، رُز نوک کشتی ایستاده در حالی که جک او را از پشت بغل کرده است، و اینطور به نظر می‌رسد که هر دو در حال پرواز هستند.

جیمز کامرون، کارگردان فیلم، اخیرا در مصاحبه‌ای به مناسبت انتشار نسخه بسیار کیفیت بالای تایتانیک، درباره این صحنه توضیح می‌دهد و می‌گوید که اگرچه بیشتر کشتی با رایانه تولید شده بود، اما فیلمسازان تلاش کردند این صحنه را در برابر آفتاب واقعی بگیرند، و به همین دلیل هم تمام عوامل کنترل را در اختیار نداشتند.

به گفته کامرون: «قبل از اینکه خورشید غروب کند موفق شدیم دو شات بگیریم. شات اول کاملاً از فوکوس خارج بود. شات دوم حدود چهار ثانیه از تمرکز خارج است، و این همانی است که آخر سر در فیلم گذاشتیم.»

تایتانیک داستان زن جوان ثروتمندی به نام رز دوویت (کیت وینزلت) را روایت می‌کند که در یک روند سنتی به نامزدی کال هاکلی (بیلی زین) پولدار درآمده است، اما چندان از زندگی یکنواخت خود دل خوشی ندارد.

زندگی رز زیر و زبر می‌شود پس از آنکه روی عرشه تایتانیک با جک داسن (لئوناردو دی‌کاپریو)، جوان آس و پاس اما هنرمند و پُرانرژی آشنا می‌شود. این دو عاشق هم می‌شوند، و صحنه پرواز در حقیقت نماد فرار آنها از محدودیت‌های طبقاتی جامعه معاصر انگلیس است که گرفتارشان کرده است.

تایتانیک در زمان اکران اولیه خود تحسین تماشاگران و منتقدان را برانگیخت. این فیلم 11 جایزه اسکار، از جمله اسکار بهترین فیلم، را به دست آورد، و از آن زمان به یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین فیلم‌های تاریخ سینما تبدیل شده است.

نسخه دو دیسکی 4K Ultra HD تایتانیک برای اولین بار در 5 دسامبر به بازار عرضه شد. این نسخه جدید شامل یک دیسک بلو-ری است که پنج ساعت محتوای پشت صحنه و مطالب دیگری درباره ساخته شدن و میراث فیلم دارد. جیمز کامرون در بخشی از مطالب درباره آن صحنه مشهور حرف می‌زند.
+14
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.