کشف اسناد خرید جواهرات لوکس و گرانبها در خانه پسر اسماعیل هنیه

رادیو فردا: سخنگوی ارتش اسرائیل روز پنج‌شنبه «شواهد دیگری را فاش کرد» که به گفته او، «نشانگر شکاف بین رهبری حماس با مردم غزه است».

این سخنگو اظهار داشت که نیروهای اسرائیل اسنادی از خرید جواهرآلات لوکس و گرانبها را در خانه‌های فرزندان رهبران حماس به دست آورده‌اند.

به نوشته یدیعوت آحرونوت، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت از مدارکی که در اختیار گرفته، رسیدهایی از خریدهای جواهرآلات لوکس به ارزش هزاران دلار در خانه معاد اسماعیل است.

معاد اسماعیل، یکی از فرزندان اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس ساکن قطر است که سال‌ها رهبر داخلی حماس و نخست‌ وزیر این باریکه بود.

به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل، تنها یک رسید کشف شده از خرید جواهر توسط معاد اسماعیل، «معادل کل حقوق دو سال یک کارمند فلسطینی در غزه است».

او افزود دست‌کم پنج رسید از این نوع جواهرآلات در خانه این پسر اسماعیل هنیه کشف شده است.

اسماعیل هنیه پیش از عضویت در حماس در بیش از سه دهه پیش، یک کارگر ساختمانی ساده ساکن غزه بود که برای بنایی به اسرائیل می‌رفت. ارتش اسرائیل در دوره جنگ جاری سه خانه متعلق به اسماعیل هنیه در نقاط مختلف غزه را بمباران کرده است.

دولت فرانسه نیز دو روز پیش اموال و دارایی‎‌های یحیی سنوار، رهبر حماس را نزد بانک‌ها و مؤسسات فرانسوی، برای شش ماه «توقیف کرد». فرانسه توضیح بیشتری در این باره نداد.

یحیی سنوار ۲۲ سال به جرم عملکرد ضد امنیت اسرائیل در زندان اسرائیل بود و ۱۲ سال پیش در یک معامله آزاد شد و معلوم نیست چه اموالی را توانسته است در این دوره ۱۲ ساله در کشورهای خارجی، از جمله فرانسه، در اختیار بگیرد.

ارتش اسرائیل از سه روز پیش یکی از خانه‌های اصلی یحیی سنوار در شهر خان یونس در جنوب غزه را محاصره کرده است.
+82
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این اسناد و مدارک رو باید در معرض دید اعراب و خصوصاً فلسطینیان قرار بدهند تا بفهمند رهبرانشون از چه قماشی هستند که اینگونه با جان و مال و زندگی مردم غزه بازی میکنند و تا الان باعث کشته شدن بیش از شانزده هزار انسان بیگناه و تخریب خانه و کاشانشون شدند !! شاید از این خواب غفلت بیدار بشن ، مردم ایران که ………. !!!
  0
  26
  جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  سران نظام اسلامی ، در اموال مسلمانان زیر دست شریک میباشند ، اختلاس های مسیولان نظام اسلامی ایران ، افغانستان، حماس از بیت المال نشانه همین شراکت میباشد .
  0
  20
  جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.