شواهد بیشمار از تجاوز و قطع عضو زنان توسط نیروهای حماس در روز ۷ اکتبر

کاپیتان مایان یکی از نیروهای ذخیره در تیم پزشکی قانونی به بی بی سی گفت: «ما زنانی را از همه گروه های سنی دیدیم. ما شاهد قربانیان تجاوز بودیم. زنانی را دیدیم که در معرض تعرض قرار گرفته بودند.»بی بی سی: بی‌بی‌سی شواهد تجاوز، خشونت جنسی و قطع عضو زنان در جریان حملات روز ۷ اکتبر حماس به اسرائیل را دیده و شنیده است.

هشدار: این گزارش حاوی توضیحات بسیار مصور از خشونت جنسی و تجاوز است

چندین نفر که در جمع‌آوری و شناسایی اجساد کشته‌شدگان در حمله حماس شرکت داشتند به ما گفتند که نشانه‌های متعددی از تعرض جنسی، از جمله شکستگی لگن، زخم، بریدگی، و پارگی دیده‌اند و قربانیان از کودکان گرفته تا نوجوانان و بازنشستگان را شامل می‌شده است.

شهادت ویدئویی شاهدان عینی در فستیوال موسیقی نووا، که پلیس اسرائیل به خبرنگاران نشان داد، جزئیات تجاوز جمعی، قطع عضو و اعدام یک قربانی را نشان می‌دهد.

ویدئوهای بدن عریان و خونین زنان که حماس در روز حادثه گرفته و عکس‌های اجساد که بعد از حادثه در محل گرفته شده، حاکیست که زنان هدف حمله جنسی مهاجمان قرار گرفته‌اند.

تصور می‌شود شمار کمی از قربانیان برای بازگو کردن تجارب خود جان به در برده باشند.

تصویر آخرین لحظات زندگی آنها با کمک اظهارات بازماندگان، جمع کنندگان اجساد، خدمه سردخانه و تصاویر از محل‌های حمله ترسیم می‌شود.

پلیس در جلسه‌ای خصوصی شهادت هولناک یک زن که در محل حمله در فستیوال نووا ضبط شده را به خبرنگاران نشان داده است.

این زن تعریف می‌کند که جنگجویان حماس را دیده که به یک زن تجاوز کردند، او را قطع عضو کردند، و آخرین مهاجم درحالی که به او تجاوز می‌کرد به سر او شلیک کرد.
جنگجویان حماس در روز هفتم اکتبر به فستیوال موسیقی نووا حمله بردند و صدها نفر را کشتنددر این ویدئو، یک زن که از او به عنوان «شاهد اس» نام برده می‌شود با حرکات دست و سر می‌گوید که مهاجمان قربانی را بلند می‌کردند و به نفر بعد در گروه خود می‌دادند.

این شاهد می‌گوید: «او زنده بود. از پشت خونریزی می‌کرد.»

او در ادامه توضیح می‌دهد که مردان اجزای بدن قربانی را در جریان تعرض بریدند.

او گفت: «آنها پستان‌هایش را بریدند و در خیابان انداختند. با آن بازی می‌کردند.»

او ادامه می‌دهد که قربانی به یک مرد دیگر که اونیفورم داشت داده شد.

«این مرد دخول را انجام داد، و پیش از آنکه تمام کند به سر او شلیک کرد. او حتی شلوارش را بالا نکشید؛ شلیک کرد و ارضا شد.»

یک مرد که در این فستیوال شرکت کرده بود و ما با او صحبت کردیم گفت که «صداها و فریادهای کسانی که به قتل می‌رسیدند، به آنها تجاوز می‌شد و سرشان بریده شد را شنید.»

او در پاسخ به این سوال ما که چطور می‌تواند - بدون دیدن - مطمئن باشد که فریادهایی که شنیده نشانه تعرض جنسی بود و نه سایر انواع خشونت، گفت که در زمان شنیدن صداها باور داشت که فقط می‌تواند صدای تجاوز باشد.

او در بیانیه‌ای که از طریق یک سازمان حمایتی منتشر کرد آن را «غیرانسانی» توصیف کرد.

او در این بیانیه گفت: «برخی زنان پیش از آنکه جان ببازند مورد تجاوز قرار گرفتند، برخی درحالی که مجروح بودند مورد تجاوز قرار گرفتند، و برخی هم مرده بودند که تروریست‌ها به پیکر بی‌جان آنها تجاوز کردند. من عاجزانه می‌خواستم کمک کنم، اما کاری از دستم بر نمی‌آمد.»
اسرائیلی ها هنوز در شوک روانی حملات حماس در آن روز هستندپلیس می‌گوید که آنها روایت شاهدان عینی «متعددی» را درباره تعرض جنسی در اختیار دارند، اما نگفت دقیقا چند نفر. وقتی با آنها صحبت کردیم، هنوز با هیچ یک از بازماندگان مصاحبه نکرده بودند.

مِی گولان، وزیر توانمندسازی زنان اسرائیل، به بی‌بی‌سی گفت که چند قربانی تجاوز یا تعرض جنسی از حملات جان به در بردند و همه آنها درحال حاضر تحت معالجات روانپزشکی هستند.

او گفت: «اما خیلی، خیلی کم. اکثریت آنها به طرز بی‌رحمانه‌ای کشته شدند. قادر به صحبت نیستند - نه با من، نه با اعضای دولت (یا) رسانه‌ها.»

ویدئوهایی که حماس گرفته شامل تصاویر یک زن است که دستبند به او زده شده و گروگان گرفته می‌شود درحالی که بازوهایش زخمی است و شلوار او در ناحیه نشیمنگاه آغشته به خون است.

در سایر ویدئوها، زنان درحالی توسط جنگجویان منتقل می‌شوند که به نظر می‌رسد عریان یا نیمه‌عریان باشند.

عکس‌های متعددی که بعد از حمله گرفته شده اجساد زنانی که از کمر به پایین عریان هستند یا لباس زیر آنها پاره شده، پاهایشان باز شده، و نشانه‌های آسیب در اجزای جنسی و پاها دیده می‌شود را نشان می‌دهد.

دکتر کوچاو الکایام لِوی، کارشناس حقوقی در موسسه روابط بین‌المللی دیویس در دانشگاه عبری گفت: «فقط آگاهی از اینکه آنها می‌دانستند می‌خواهند با زنان چه کنند لرزه به بدنم می‌اندازد: بریدن اجزا، قطع اندام تناسلی، تجاوز. دانستن‌اش وحشت‌آور است.»
خانم الکایام لِوی: «واقعا این احساس به آدم دست می دهد که حماس از داعش د عراق و موارد روی داده در بوسنی یاد گرفته که چطور از بدن زنان به عنوان سلاح استفاده کند.»او اضافه کرد: «واقعا این احساس به آدم دست می‌دهد که حماس از داعش در عراق و موارد روی داده در بوسنی یاد گرفته که چطور از بدن زنان به عنوان سلاح استفاده کند.»

وزیر زنان مِی گولان به من گفت: «من حداقل با سه دختر که به خاطر شرایط سخت روانی به دلیل مشاهده تجاوز در بیمارستان هستند صحبت کردم. آنها خود را به مردن زدند و این حوادث را دیدند، و همه چیز را شنیدند. و قادر نیستند آن را هضم کنند.»

یاکوو شابتای، رئیس پلیس اسرائیل، گفت که سخن گفتن برای بسیاری از بازماندگان حملات سخت است و به تصور او برخی از آنها هرگز قادر به ادای شهادت درباره آنچه دیده‌اند یا تجربه کرده‌اند نخواهند بود.

او گفت: «۱۸ مرد و زن جوان در بیمارستان‌های سلامت روان بستری شده‌اند چون دیگر قادر به هیچ کاری نبودند.»

گزارش می‌شود که سایرین به خودکشی گرایش دارند. یکی از کسانی که با تیم‌های رسیدگی به بازماندگان کار می‌کند به بی‌بی‌سی گفت برخی از آنها خودکشی کرده‌اند.

بیشتر شواهد را داوطلبانی ارائه کرده‌اند که در جمع آوری اجساد بعد از حملات شرکت کردند و همچنین کسانی که بعد از انتقال اجساد به پایگاه نظامی «شورا» برای شناسایی آنها را معاینه کردند.

یکی از کسانی که از سوی سازمان مذهبی زاکا برای جمع‌آوری اجساد داوطلب شده بود نشانه‌های شکنجه و قطع عضو را برای من توصیف کرد؛ این شامل یک زن باردار می‌شد که رحم او پیش از کشته شدن پاره شده بود و جنین او درحالی که در بدنش بود چاقو خورده بود.

بی‌بی‌سی نتوانسته است مستقلا این روایت را راستی‌آزمایی کند، و گزارش‌ها در رسانه‌های اسرائیل برخی از سخنان داوطلبانی که در شرایط تکان دهنده بعد از حمله حماس در این نقاط کار کردند را زیر سوال برده‌اند.

یک داوطلب دیگر به نام ناچمان دیکزتنا شهادت کتبی خود را دایر بر این که شاهد اجساد دو زن در کیبوتص بئری بوده که دست‌ها و پاهای آنها به یک تخت بسته شده بود ارائه کرد.

در این بیانیه کتبی آمده است: «یکی با یک چاقو که در واژن او فرو رفته بود هدف ترور جنسی قرار گرفته بود و همه اجزای داخلی بدن او خارج شده بود.»

او می‌گوید که در محل فستیوال سرپناه‌های کوچک «پر از تلی از اجساد زنان بود.» لباس آنها از بالا پاره شده بود اما باسن آنها کاملا عریان بود. تل‌های متعددی از زنان... وقتی از نزدیک به سر آنها نگاه می‌کردید، جای یک تک‌تیر در مغز آنها دیده می‌شد.»

صدها جسد توسط داوطلبان از نقاط مورد حمله جمع شده است.
مِی گولان می گوید: «در پنج روز اول، هنوز تروریست هایی در خاک اسرائیل بودند. و صدها، صدها جسد همه جا وجود داشت. جسدهایی که سوخته بود، جسدهایی که ارگانهای آنها خارج شده بود، کاملا سلاخی شده بود.»محققان اذعان می‌کنند که در روزهای هرج و مرج زده اول بعد از حملات، درحالی که برخی نواحی هنوز حالت جنگی داشت، فرصت برای مستندسازی دقیق صحنه‌های جنایت یا جمع‌آوری شواهد پزشکی قانونی محدود بود یا از دست رفت.

مِی گولان می‌گوید: «در پنج روز اول، هنوز تروریست‌هایی در خاک اسرائیل بودند. و صدها، صدها جسد همه جا وجود داشت. جسدهایی که سوخته بود، جسدهایی که ارگان‌های آنها خارج شده بود، کاملا سلاخی شده بود.»

دین السدون، سخنگوی پلیس، در یک کنفرانس خبری به گزارشگران گفت: «این یک رویداد کشتار انبوه بود.»

او گفت: «اولین بخش کار تلاش برای شناسایی قربانیان بود، نه لزوما تحقیقات در صحنه جنایت. مردم منتظر بودند بدانند بر عزیزانشان چه گذشته.»

این پرسنل پایگاه نظامی «شورا»، که اجساد برای شناسایی به آن منتقل شد، بودند که برخی از مهمترین شواهد را در اختیار محققان گذاشتند.

یک مرکز صحرایی حاوی چادرها و کانتینرهای سردکننده برای شناسایی اجساد برپا شده بود که این شواهد در آنجا جمع شد.

زمانی که ما به آنجا رفتیم، کمدهای چرخدار بیمارستانی و برانکاردها، در برابر کانتینرهای حاوی اجساد ردیف چیده شده بودند و خدمه با روپوش‌های پلاستیکی تردد می‌کردند.

جت‌های جنگنده در آسمان می‌غریدند که صدای زنجره‌ها را حین بمباران غزه غرق می‌کرد.

تیم‌هایی در اینجا به ما گفتند که شواهد آشکاری از تجاوز و خشونت جنسی را در اجسادی که به این مرکز منتقل شد مشاهده کرده‌اند، از جمله لگن‌هایی که در اثر خشونت شکسته بود.

کاپیتان مایان یکی از نیروهای ذخیره در تیم پزشکی قانونی به بی‌بی‌سی گفت: «ما زنانی را از همه گروه‌های سنی دیدیم. ما شاهد قربانیان تجاوز بودیم. زنانی را دیدیم که در معرض تعرض قرار گرفته بودند. آسیب‌شناسانی اینجا داریم و شاهد کبودی‌هایی هستیم، درباره بریدگی‌ها و پارگی اطلاعات جمع می‌کنیم و می‌دانیم که هدف تعرض جنسی قرار گرفته‌اند.»

من از او پرسیدم چه درصدی از اجسادی که او معاینه کرده حاوی این گونه نشانه‌ها بود.

او گفت: «فراوان. شمار زیادی از زنان و دختران از همه سنین.»

تعیین شمار قربانیان آسان نیست، از جمله به دلیل وضعیت اجساد.
در محل فستیوال نووا آشغال همه جا روی زمین ریختهیک سرباز دیگر که از ما خواست فقط نام اول او، آویگاییل، را استفاده کنیم گفت: «مسلما متعدد است. راحت نمی‌شود گفت. من به چیزی بیش از چند جسد سوخته رسیدگی کرده‌ام و اصلا نمی‌دانم که پیش از مرگ چه حالی داشتند. اجسادی هم هست که نیمه پایینی آنها مفقود است و نمی‌دانم که آیا به آنها تجاوز شده. اما در مورد زنانی که شواهد تجاوز در آنها آشکار است، به اندازه کافی از آنها داریم. بیش از اندازه.»

دکتر الکایام-لِوی به من می‌گوید: «گاهی اوقات فقط بخش خیلی کوچکی از جسد باقی مانده. شاید یک انگشت، یک پا یا یک دست که سعی می‌شود شناسایی شوند. برخی سوخته و خاکستر شده‌اند. چیزی از آنها باقی نمانده... می‌خواهم بگویم که هرگز نخواهیم دانست چند مورد (تجاوز) وجود دارد.»

برخی از کسانی که روی این موضوع کار می‌کنند به طور خصوصی می‌گویند که «ده‌ها» قربانی وجود دارد اما فورا خواستار احتیاط می‌شوند که شواهد همچنان در حال جمع‌آوری است.

کمیسیون غیرنظامی که دکتر الکایام-لِوی هدایت می‌کند و وظیفه آن جمع‌آوری شهادت درباره جرایم جنسی است، از جامعه جهانی خواسته است که وقایع روز ۷ اکتبر را به عنوان جنایت علیه بشریت شناسایی کند.

او به من گفت: «ما شاهد الگوهای مشخص هستیم. پس تصادفی نبوده. با دستور مشخص انجام شده. این ... تجاوز به عنوان نسل‌کشی بوده است.»

آویگاییل موافق است که شباهت‌هایی در نوع خشونت اعمال شده بر کسانی که اجساد آنها به پایگاه «شورا» منتقل شده وجود دارد.

او گفت: «الگوهایی هست که گروه‌هایی از زنان در یک محل در معرض اعمال مشابهی قرار گرفته‌اند.»

«ممکن است گروهی از زنان باشند که به یک شکل مورد تجاوز قرار گرفتند، و ما شاهد شباهت‌هایی در اجساد آنها هستیم؛ و بعد مجموعه دیگری هست که به آنها تجاوز نشده اما با همان الگوی دقیق هدف اصابت چندین گلوله قرار گرفته‌اند. پس به نظر می‌رسد که گروه‌های مختلفی از تروریست‌ها از روش‌های مختلف خشونت استفاده کردند.»

یاکوو شابتای رئیس پلیس به خبرنگاران گفت: «این یک رویداد از قبل برنامه ریزی شده و سیستماتیک بود.»
یاکوو شابتای رئیس پلیس می گوید که حوادث ۷ اکتبر اسرائیل را برای همیشه عوض کرده استدیوید کاتز از واحد جرایم سایبری اسرائیل که در تحقیقات شرکت دارد به خبرنگاران گفت که هنوز خیلی زود است بخواهیم ثابت کنیم که خشونت جنسی بخشی برنامه‌ریزی شده از حمله بود، اما داده‌های استخراج شده از تلفن های مهاجمان حماس حاکیست که «همه چیز سیستماتیک بود.»

او گفت: «بی احتیاطی خواهد بود اگر بگوییم که می‌توانیم این موضوع را ثابت کنیم.... اما هر کاری که انجام شد به صورت سیستماتیک انجام شد. هیچ چیز تصادفی نبود. تجاوز سیستماتیک بود.»

دولت اسرائیل به اسنادی اشاره می‌کند که می‌گوید از جنگجویان حماس به دست آمده که به نظر می‌رسد موید این نظر است که خشونت جنسی برنامه‌ریزی شده بود. اسرائیل کلیپ‌هایی از بازجویی از برخی جنگجویان اسیر شده را منتشر کرده که به نظر می‌رسد در آن می‌گویند زنان برای این منظور هدف گرفته شدند.

سازمان زنان سازمان ملل هفته پیش در بیانیه‌ای گفت که «بدون هیچ ابهامی حملات بی‌رحمانه حماس» را محکوم می‌کند و «از روایت‌های متعدد فجایع جنسیتی و خشونت جنسی در جریان آن حملات احساس نگرانی می‌کند.»

خانم الکایام-لوی پیش از انتشار آن بیانیه گفت که سازمان‌های بین‌المللی حقوق زنان با تاخیر بسیار زیاد به درخواست حمایت او پاسخ داده‌اند.

او گفت: «این مستندترین فاجعه‌ای است که بشر تاکنون شناخته.»

یاکوو شابتای، رئیس پلیس، گفت که «اسرائیل روز بعد از حمله ۷ اکتبر دیگر آن کشور قبلی نیست.»

در میان وحشت ناشی از آنچه اینجا بر زنان رفته، کاپیتان مایان از واحد شناسایی اجساد در «شورا» می‌گوید که سخت‌ترین لحظات زمانی است که او «ریمل را روی مژه‌های مردگان یا گوشواره‌ای را که صبح به گوش انداخته بودند می‌بیند.»

از او می‌پرسم که به عنوان یک زن چه احساسی با دیدن اینها دارد.

او جواب می‌دهد: «وحشت. ما را وحشتزده می‌کند.»

اسکارلت بارتر به تهیه این گزارش کمک کرده است
+81
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  این تجاوزها و خشونت بر علیه زنان و کودکان ما را به یاد مزدوران نظام کثیف اسلامی در کشور خودمان می اندازد که سالهاست آنها در زندان‌های قرون وسطایی شان به زنان تعرض و تجاوز و کودکان را اعدام می کنند. اسلام و مسلمانان باعث شرم بشریت هستند
  6
  136
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خونی که در رگهای وحوش حماس در جریان هست در واقع خون همان اعراب وحشی صدر اسلامه که به ایران حمله کردند و زن و مرد ، پیر و جوان را کشتند و تجاوز کردند و به بردگی بردند ، شهرها را تخریب و به آتش کشیدند ! اینها و همفکرانشان در لبنان و یمن و عراق و البته رهبر مفعول و سرکردگان رژیم ایران ، مستحق مرگی به همان اندازه فجیع هستند که تا به امروز به انحاء مختلف مرتکب شده اند ! ترحم به اینها در واقع نوعی حماقت هست ، چون معلوم نیست کی و کجا و چگونه دوباره باعث جنایت و کشتار مردم بیگناه بشن !!
  3
  126
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۳
  خداوند - آسمان، ایران

  خاک بر سر نتان یاهو که جای اینکه فکرش امنیت مردمش باشه فکر این بود که دارن سفر کاری میرن آمریکا زنش‌چطوری از مزایای سفر سیاسی استفاده کنه و ده تا چمدون لباس چرک رو‌ ببره اونجا مجانی بشوره برگردونه اسراییل! تو ایترنت هست خبرش. مردم سفر نمیرن که آلودگی ایجاد نشه این گدا گشنه ها از آب کره میگیرن، زمینهایی رو که خوردن و الکی الکی صاحاب شدن بخوان پس بدن! زکی
  111
  11
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  خداوند - آسمان، ایران
  ..... گیریم که نتان یاهو و خانواده اش اصلا بد، که حتی اگر بدم باشن سگشون به اون رهبر بی ناموستو کل حزب الله های صد پدر می ارزه، خوب این دلیل می شه که به انسان‌های بی گناه از کودک و بزرگ سال تجاوز بشه و سلاخی بشن؟ . اما واقیعت که خودت .....هم بهتر از همه می دونید اینه که این دین از اون بنیادش که با محمد شروع شد پر از کثافت ‌جنایت بوده و هست، بطور مثال نمی شه....
  3
  99
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت

  مطمئن باشید اگه یه مورد از این گزارش درست بود تو بوق و کرنا میکردن و در دنیا جار می‌زدند. چهره جنایتکاران صهیونیست با این چیزها پاک نخواهد شد .در ضمن لحظات خداحافظی اسرای زن صهیونیست‌ها و دست تکان دادن آنها برای نیروهای حماس رو هم همه دنیا دیدند .متاسفم برای دشمنان ایران که از بغض جمهوری اسلامی به تطهیر صهیونیست‌ها ی کودک کش رو آورده اند .دریغ از یه جو وجدان که تو وجود هیچ براندازی نیست
  121
  18
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  pull.over123 - تهران، ایران

  حقیقته خونریز جانی بی رحم را این روزها در غزه میبینیم. این نوشته ها باور کردنی نیست وتنها برای مظلوم نمایی اسراییلی هاست.
  93
  16
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  pull.over123 - تهران، ایران

  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا
  شمایی که اینقدر از مسلمونا بد میگید. جالبه بدونید (خودمم نمیدونستم) که یکی دو میلیون مسلمون تو اسراییل زندگی میکنند. ضمن اینکه همین اسراییلی که ازش دفاع میکنید- با بیشتر مسلمونا پیمان صلح بستند. پس اینکه شما همه چیز رو از چشم اسلام میبینید یه تعصب بی جا و کورکورانه س. به نظر من میشه تمامی ادیان- بی خدایان بی دین ها بدون هیچ گونه مشکلی با هم زندگی کنند. اما شمایی که این همه تعصب و عقده نسبت به مسلمونا داری باید یه فکری به حال خودت بکنی. و بهتره طرز فکرتونو عوض کنید. مسلمون ها و یهودی و مسیحی ها و کلا بی خداها و بی دین ها همه مثل هم هستند. و کسی بر دیگری برتری ندارد مگر در انسانیت و رحم و مروت و انسان دوستی.
  79
  6
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  کثافتتر و جنایتکارتر از مسلمان جماعت در تاریخ نداشته ایم ،تمام این جنایاتشان را به فکر دفاع از الله خونخوار خیالیشان توحیح و مجاز میدانند.یک مورد نمیبینید اسرائیلی یا مسیحی یا بی خدا چنین وحشیگری و جنایاتی مرتکب بشه.همین جنایات را تروریستهای سپاه و بسیج سر جوانان و نوجوانان معترض ایران آوردند.
  2
  43
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ارش یک دوست - تبریز، ایران
  اینا که میگن اصلا دروغ نیست، چرند نیست و عین واقعیت را میگن،،،،حماس هم از خانواده داعش و توفکرشون برای رسیدن به بهشت و حوری باید تجاوز کند سر ببرد اعضای بدن ببرن هر چی بیشتر بهتر میرسن به بهشت و حوری افکار لجن و کثیف یک ادم متعصب و نفهم.....این حماسی ها حتما این کارها را کردن که به قول معروف دارن تاوانشو پس میدن،،،کلا جنگ خوب نیست چون مردم بی گناه هم کشته میشود،ولی تو غزه بیگناهان با بمب و خرابی اوار کشته میشن و در اسرائیل با تجاوز و بریدن سر و ...اینا کشته شدن، فرق میکنه ولی در هردو صورت بیگناه کشته میشون...فقط اون ریس وروئسا هستن که دارن قدرتنمایی میکنن،،،خوشبختانه رئیس حماس از تو هتل دستور میده بغل دوست دخترش و مردمش هم حرفشو گوش میدن وکشته میشن و به خودش خدارو شکر اسیبی نمیرسه و این تعصب و غیرتش زبان زد خواهد بود...احسنتو توکلتوالله
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا
  pull.over123 - تهران، ایران
  بیخود برای خودتون نوشابه باز نکن، اگر یهودیا و دیگر مردم دنیا انسانن و بشما مسلمونای وحشی پناه دادن دلیل بر حق بودن و درست بودن شما وحشیا نیست، شماها آنقدر بدبخت و بربریت که بخودتون هم رحم نمی کنید کشتو کشتاری که بین خود مسلمونا هست بین هیچ قوم دیگهً در دنیا نیست، در ضمن اگر شما آنقدر خوبید چرا اینهمه مسلمون حاضر نیستند حتی در کشورهای مسلمون زندگی کنن و همگی پناه بکشورهای غربی می برن، دلیل واضح چون این دین دین بربریته دین وحشیگریه حتی یک کشور مسلمون تو دنیا نیست که پیشرفته و موفق باشه و حتی اوناییم که بودن بعد از تهاجم سوسمار خورای ناب محمدی بدبختی افتادن، نمونه اش مصر ویا ایران خودمون. خلاصه همهً دنیا این کثافت رو شناختن ودیگه حناتون هیجا رنگی نداره.
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خوش باور - تهران، ایران
  بعد غزه نوبت تهران است البته با کمک امریکا . و بزودی تهران همانند غزه ، خوب مدافعان ایران خود را آماده کنید، می گویند یهودیان علاقه شدیدی به زنان ایران دارند، و امریکا مدافعان را تروریست اعلام می کند ، شما که از ایران دفاع نمی کنید ، چون تروریست محسوب میشود ، یا شاید وجود انرا ندارید ،
  3
  0
  ‌پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.