هواپیماهای بریتانیایى برای یافتن گروگان‌ها بر فراز غزه پرواز خواهند کرد

العربیه: وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد ارتش این کشور در اقدامی قابل توجه برای کمک به ارتش اسرائیل، پروازهای شناسایی را بر فراز نوار غزه برای یافتن گروگان‌هایی که حماس در حمله 7 اکتبر به اسارت گرفت، انجام خواهد داد.

این وزارت در بیانیه‌ای شامگاه شنبه گفت: «در حمایت از تلاش‌های جاری برای نجات گروگان‌ها، وزارت دفاع بریتانیا پروازهای شناسایی را بر فراز شرق مدیترانه از جمله فعالیت در حریم هوایی بر فراز اسرائیل و غزه انجام خواهد داد».

این وزارتخانه تایید کرد که این پروازها «توسط هواپیمای شناسایی غیرمسلح خواهد بود و هیچ نقش رزمی نخواهد داشت و ماموریت آنها تنها تشخیص محل گروگان‌ها خواهد بود.»

بر اساس این بیانیه، «اطلاعات مربوط به نجات گروگان‌ها تنها در اختیار مقامات ذیصلاح مسئول نجات گروگان‌ها قرار خواهد گرفت.»

لندن تعداد بریتانیایی‌هایی که گروگان گرفته شده‌اند را اعلام نکرد. اما پس از حمله 7 اکتبر، دقتر نخست وزیر این کشور گفت که حداقل 12 بریتانیایی در این حمله کشته شدند و پنج نفر دیگر مفقود شدند.

ارتش اسرائیل تعداد افرادی که در حمله 7 اکتبر به نوار غزه اسیر شدند را حدود 240 نفر تخمین می‌زند.

به گفته مقامات اسرائیلی، پس از آزادی مجموعا 110 گروگان از زمان آغاز درگیری‌ها، هنوز 136 گروگان در دست حماس و گروه‌های وابسته به آن هستند.
+34
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  برگشته تا خاطرات قدیم رو تماشا کنه.۷۵ سال پیش اسرائیل بریتیشها رو با لگد از سرزمینشون بیرون کردن و اعلام تشکیل کشور اسرائیل رو علنی کردن. و تا امروز هم اسرائیل تنها کشور دمکراتیک منطقه هست چون پادشاه استعمار رو لگد کردن و کشورشون رو ساختن
  1
  4
  یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۳
  خداوند - آسمان، ایران
  ناوهای آمریکایی، هواپیماهای انگلیسی، احمد و محمود و‌تقی و‌نقی دست به دست هم بدن شورت این لات کتک خورده رو پاش نگهدارن با یه گروه پالختی مبارزه کنه! بدبختها!
  4
  2
  یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.