مرگ نوزاد شش‌ماهه در تهران در پی اعتراض و تحصن نیروهای بیمارستان کودکان مفید

 تصویری که از «النا»، نوزاد شش ماهه‌ جان‌باخته منتشر شده استرادیو فردا: گزارش‌ شماری از خبرگزاری‌های ایران حاکی است که «اعتراض و تحصن» نیروهای بیمارستان کودکان مفید تهران و «عدم رسیدگی» به بیماران، منجر به مرگ یک نوزاد شش‌ماهه شد.

پدر این نوزاد به نام «النا» روز جمعه دهم آذر در گفت‌وگو با پایگاه خبری رکنا گفته که در پی بدحالی فرزندش به بیمارستان مفید مراجعه کرده، اما در همان روز کارکنان این بیمارستان به دلیل عقب افتادن حقوقشان دست از کار کشیده بودند.

به گفته او، با وجود وضعیت «وخیم» جسمانی النا پذیرش، معاینه و درمان او با «تأخیر» صورت گرفته و در نهایت منجر به مرگ این نوزاد شده است.

در واکنش به این اتفاق شمس‌الله نوری‌پور، رئیس بیمارستان مفید کودکان تهران، در گفت‌وگو با سایت خبری «عصر ایران» بیماری النا را «خونریزی ریوی» اعلام کرده و گفته است که این بیماری در کودکان «کُشنده» است.

آقای نوری‌پور در ادامه افزوده است: «علت مرگ را پزشکی قانونی اعلام خواهد کرد و کادر درمان بیمارستان مفید برای توضیح درباره اقدامات صورت‌گرفته احضار شدند و ضابطان قضایی در حال بررسی پرونده بیمار هستند.»

در همین رابطه خبرگزاری فارس گزاش داده است که چهار تن از اعضای کادر درمان بیمارستان مفید شامل رئیس اورژانس، دو سوپروایزر و یک سرپرستار «بازداشت و پرونده قضایی در همین رابطه تشکیل شده است».

در سال‌های گذشته گزارش‌های متعددی از مرگ بیماران به‌ویژه کودکان و نوزادادن به‌دلیل قصور پزشکی و کادر درمان منتشر شده است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور خرداد امسال از تشکیل ۱۲ هزار و ۴۴۵ پرونده قصور پزشکی در سال ۱۴۰۱ خبر داده و گفته بود که از این تعداد ۵۷۱۲ مورد منجر به محکومیت پزشک متخلف شد.

آمار بالای قصور پزشکی در ایران در حالی است که به دلیل مهاجرت گسترده پزشکان و پرستاران به دلیل مشکلات مالی، بسیاری از مسئولان درباره آینده وضعیت درمان در کشور هشدار داده‌اند.
+7
رأی دهید
-30

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.