رویترز: اسرائیل طرح ایجاد منطقه حائل را به کشورهای منطقه داد

دویچه وله: خبرگزاری رویترز از قول چند منبع آگاه اطلاع داد که ظاهرا اسرائیل طرح ایجاد یک منطقه حائل در مناطق فلسطینی‌نشین را برای غیرنظامی کردن نوار غزه و جلوگیری از حمله گروه‌های افراطی به این کشور به کشورهای منطقه ارائه داده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز و استناد این رسانه به منابع مصری و منطقه‌ای، اسرائیل به چندین کشور عربی و همچنین کشور غیرعربی ترکیه اطلاع داده است که قصد دارد پس از پایان جنگ در نوار غزه، یک "منطقه حائل" در بخش فلسطینی‌نشین ایجاد کند.

یکی از این سه منبع که نخواستند نامشان فاش شود گفته است: «اسرائیل می‌خواهد این منطقه حائل بین نوار غزه و اسرائیل از شمال تا جنوب ایجاد شود تا حماس یا سایر افراطیون نتوانند به داخل اسرائیل نفوذ کرده یا به آن حمله کنند.­»

اوفیر فالک، مشاور سیاست خارجی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، به رویترز گفت که "ایجاد یک منطقه حائل می‌تواند بخشی از برنامه غیرنظامی کردن نوار ساحلی باشد."

طبق اطلاعات برخی منابع خبری، ظاهرا مصر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، اردن و ترکیه کشورهایی هستند که دولت اسرائیل به آنها در این زمینه اطلاع‌رسانی کرده است.
+17
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  کار را باید به دست کاردان داد.اگر دیدید همین غزه در ۱۰ سال دیگر پاریس خاورمیانه نشد، ساحل‌ها زیبا و بغل دست یک کشور درست پیشرفته و درست و حسابی‌.این من این شما اگر دیدید همین خلقی‌ها اولین نفر‌ها که ملک و ملاک در غزه نخریدند ؟ اخر چه کسی‌ خانه در کوبا و کره شمالی‌ می‌‌خرد. بعد هم اگر بگید ؟ پس چی‌ شد اینقدر خلق فلسطین خلق فلسطین ؟ می‌‌گویند .کی‌ ما ؟ ما اصلا نبودیم. چه قدر این جمله برای ما ایرانی‌ آشنا است؟ همه افتادند دنبال امام ضد امپریالیست و امروز هم می‌‌گویند ما نبودیم.تا کنون چیزی به اسم نماز سرخ شنیده ؟ در کلیسا سانت مأری پاریس؟ همه بودند در صف اول مصدقی‌ها به نمایندگی بازرگان. صف دوم مجاهدین .همسر همین عنتر آنتوانت قجری در آلبانی .از صف سوم به بعد کمونیست‌ها .به درجه مهم بودن.چیریک‌ها و حزب توده. انواع و اقسام ماهوهیست کوچک و بزرگ، امروز هم می‌‌گویند کی‌ ما ؟ ما نبودیم
  0
  8
  شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.