نتایج یک نظرسنجی: اکنون اکثریت بریتانیایی‌ها موافق الحاق مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا هستند

یورونیوز: بر اساس یک نظرسنجی، اکثریت بریتانیایی‌ها از پیوستن مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا حمایت کرده‌اند، حتی اگر به معنای احیای رفت و آمد آزاد کارگران از این اتحادیه باشد.

مهار مهاجرت دلیل اصلی رای بریتانیایی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ میلادی بود. اما نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که اکثر مردم اکنون فکر می‌کنند که برکسیت اشتباه بوده است.

 این در حالی است که تحقیقی که اخیرا انجام شده نشان می‌دهد مهاجرت خالص سالانه به بریتانیا در سال گذشته به بالاترین حد خود رسیده است. در واقع این رقم بیش از دو برابر رقم ثبت شده در سال قبل از رای‌گیری برکسیت بوده است.

نظرسنجی موسسه یوگاو نشان داد که ۵۷ درصد بریتانیایی‌ها اکنون از پیوستن به بازار واحد اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند، حتی اگر به معنای از سرگیری رفت و آمد آزاد مردم باشد. حمایت از پیوستن به بازار واحد که همچنین تضمین کننده تردد آزاد کالاها و خدمات است، براساس خطوط سیاسی رای‌دهندگان متفاوت بوده است.

برای آن دسته از پاسخ دهندگانی که به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند و از حزب مخالف کارگر در انتخابات حمایت می‌کنند، ۵۳ درصد از عضویت در بازار واحد حمایت کرده و ۳۱ درصد مخالف بوده‌اند.

برای کسانی که به برکسیت رای‌ داده‌اند و قصد دارند در انتخابات آینده به محافظه کاران حاکم رای دهند، تنها ۲۹ درصد از بازگشت به بازار واحد حمایت کرده و ۵۴ درصد مخالف این کار هستند.

حزب کارگر که بر اساس نظرسنجی‌ها در مسیر پیروزی در انتخابات بعدی قرار دارد، قول داد که روابط تجاری کشور با اتحادیه اروپا را بهبود بخشد، اما کی‌یر استارمر، رهبر آنها گفته است که خواهان بازگشت به این بازار واحد نیست.

به طور کلی این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ۷۲ درصد از بریتانیایی‌ها که شامل اکثریت رای‌دهندگان کمپین «ترک» و «ماندن» برکسیت می‌شود، می‌خواهند این کشور روابط نزدیک‌تری با اتحادیه اروپا داشته باشد.

به گفته موسسه یوگاو در این نظرسنجی ۲ هزار و ۱۳۸ نفر شرکت کرده‌اند.
+26
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  rood120 - منچستر، انگلستان

  یعنی به غلط افتادن ، اتحادیه اروپا قبلا هم قبل برگزاری گفت که اگر رای به خروج بدهید برگشتی در کار نیست . بیچاره ایرانی هایکه کاسه داغتر از آش شده بودند و به خروج رای دادند خیال کردنو وضعشان خیلی بهتر میشه .
  4
  25
  ‌پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  غلط زیادی کردن اون زمانی که تو پارلمان اروپا هنگام پخش سرود اتحادیه ،سه نماینده بریتانیا با وقاحت پست کردن به مجمع فکر الانشون نبودن ،مردم مغرور و خودخواه ،
  5
  19
  ‌پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۳
  خداوند - آسمان، ایران
  انگلسیها زرنگن و آینده نگر، فکر ۵۰ سال بعد رو میکنن وقتی کوزوو و صربستان و ترکیه و اینا بپیوندن به اروپا ۱۰۰ میلیون نفر راهی میشن به آلمان و حوزه غرب اروپا برا زندگی بهتر اونوقت میفهمین چی به چیه، پیش بینی این بود که وقتی لهستان میپیونده به اروپا ۳ هزار لهستانی تو ۵ سال برن انگلیس، ۵۰ هزار تا تو‌۳ ماه رفتن!
  5
  1
  ‌پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  مشکل از اروپا و انگلیس نیست که مردم به خروج رای داداند . مشکل حضور میلیونها گدا و گرسنه و خلافکار از رومانی و بلغارستان است که گند زده اند به انگلستان.
  0
  0
  جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.