توافق اسرائیل و حماس برای تمدید یک روز بیشتر آتش‌بس

 غزه. آرشیوصدای آمریکا: ارتش اسرائیل روز پنجشنبه و تنها ۱۵ دقیقه قبل از انقضای مهلت آتش‌بس در توئیتی به زبان عبری اعلام کرد «با توجه به تلاش‌های میانجی‌ها برای ادامه روند آزادی ربوده‌شدگان و مشروط به مفاد توافق، آتش‌بس ادامه خواهد یافت.»

دفتر نخست وزیر اسرائیل هم تمدید توافق آتش‌بس به مدت یک روز، و برای هفتمین روز پیاپی، را تایید و اعلام کرد فهرستی از ۱۰ زن و کودک که گروگان حماس هستند را برای آزادی از غزه دریافت کرده که «با توافق آتش‌بس مطابقت دارد.»

مدت توافق اولیه آتش‌بس اسرائیل و حماس ابتدا چهار روز بود اما دو روز دیگر و تا پنجشنبه ۹ آذر تمدید شد. در این مدت، اسرائیل و حماس بر اساس توافق، تعدادی از زندانیان فلسطینی در اسرائیل و شماری از گروگان‌های حماس را مبادله کردند.

حماس هم که روز چهارشنبه ۱۶ گروگان را در ازای ۳۰ زندانی فلسطینی آزاد کرد، در بیانیه‌ای گفت آتش‌بس برای هفتمین روز ادامه خواهد داشت.

آمریکا، اتحادیه اروپا، و ژاپن گروه شبه‌نظامی حماس را که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرده‌اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز چهارشنبه بار دیگر تاکید کرده بود که جنگ برای نابودی «گروه تروریستی» حماس به محض پایان روند جاری برای آزادی گروگان‌های اسیر شده در غزه، از سر گرفته می‌شود.
+2
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه
  نکته تاریک ماجرا اینجاست که تروریستهای اسلامی باتمدید هر روزه آتش‌بس قطره چکانی گروگانها را آزاد میکنند و زمان میخرند که خود را بازسازی کنند و این به ضرر اسرائیل است اگر تروریستهای اسلامی حماس دوباره بازسازی شده و قدرت بگیرند ممکن است بسیار خطرناکتر 7 اکتبر عمل کنند
  4
  8
  ‌پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.