«الجهاد»: پس از پایان وقفه به جنگ بازمی‌گردیم

العربیه: زیاد النخاله، دبیرکل جنبش «الجهاد»، جمعه سوم آذر اعلام کرد که هدف گروه‌های فلسطینی، مبادله بزرگ اسرا است که آزادی «همه در ازای همه» را تضمین کند.
از سرگیری جنگ بعد از وقفه
النخاله در سخنانی که از تلویزیون پخش شد، اظهار داشت که گروه‌ها، روند مذاکره با اسرائیل را تکمیل خواهند کرد.

او خاطرنشان کرد: «حزب‌الله از جنوب لبنان در کنار گروه‌های فلسطینی و همچنین گروه‌ها در عراق، سوریه و یمن در جنگ و رویارویی مشارکت دارد.»

دبیرکل جنبش جهاد همچنین ضمن تاکید بر ادامه درگیری‌ها پس از پایان مدت وقفه بشردوستانه، پیش‌بینی کرد که حملات اسرائیل ابعادی«مرگبارتر» به خود بگیرد.

این وقفه از ساعت 5 صبح (به وقت گرینویچ) آغاز شد و قرار است در نوبت نخست، 13 غیرنظامی اسیر متشکل از زنان و کودکان، ساعت 14( به وقت گرینویچ) امروز، مبادله شوند.

بدین ترتیب 48 روز بمباران اسرائیل در غزه که جان نزدیک به 15 هزار نفر را گرفت و افزون بر 30 هزار زخمی برجای گذاشت، موقتا متوقف شد.

بر اساس توافق وقفه بشر دوستانه، حماس در مرحله اول، حدود 50 زن و کودک اسرائیلی را در ازای کند 150 اسیر فلسطینی از زندان‌های اسرائیل که بیشتر آنها زن و خردسال هستند، آزاد می‌کند.

طبق آمار وزارت بهداشت غزه، در جریان بمباران‌های سنگین اسرائیل از هفتم اکتبر و آغاز عملیات زمینی در غزه از 27 اکتبر تاکنون، 14854 نفر کشته شدند که اکثر آنها غیرنظامی هستند.
+6
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  حرف پیشکی مایه شیشکی
  4
  32
  جمعه ۰۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا

  به جنگ بر می‌گردانندت اگه خودت هم نخواای
  3
  35
  جمعه ۰۳ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.