معرفی دو متهم نوجوان به‌عنوان عوامل اصلی قتل مهرجویی و همسرش

ایران وایر: روزنامه «اعتماد» در گزارشی که روز چهارشنبه اول آذر۱۴۰۲ منتشر شده، به‌دنبال راهی برای شفاف‌سازی ابهامات و تناقضات موجود در پرونده قتل «داریوش مهرجویی» کارگردان نام‌آشنای سینمای ایران و همسرش «وحیده محمدی‌فر»، فیلمنامه‌نویس، با یک منبع آگاه گفت‌وگو کرده و به نقل از او نوشته دو متهم پرونده به نام‌های «داوود و اسکندر؛ چهارده-پانزده سال بیشتر ندارند.»

سخنگو قوه‌قضاییه، روز سه‌شنبه ۲۹آبان۱۴۰۲ در مورد پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش اعلام کرد که نیمه اول آذر، کیفرخواست متهمان صادر خواهد شد.

این در‌حالی‌ست که با گذشت چهل روز از وقوع این قتل هولناک، هنوز ابهامات و تناقضات بسیاری در روایت‌های منتشر شده در رسانه‌های حکومتی به چشم می‌خورد.

بر‌اساس آنچه قوه‌قضاییه اعلام کرده، باغبان خانه ویلایی آقای مهرجویی و خانم محمدی‌فر به‌عنوان عامل اصلی قتل این زوج سینماگر معرفی شده است. پیش‌تر اعلام شده بود فردی به نام «کریم»، باغبان اصلی ویلا بوده، در‌حالی‌که بر‌اساس گزارش اخیر روزنامه اعتماد یکی از متهمان نوجوان این ویلا به نام «میر ویس» باغبان اصلی است. فردی که گفته می‌شود بیشتر از ۱۵ سال ندارد.

در جریان اطلاع‌رسانی درباره این پرونده، نام چهار متهم برده شد. کریم، میر ویس، داوود و اسکندر. انگیزه‌ این افراد هم «خصومت، طلب مالی و سرقت» عنوان شد، در‌حالی‌که دو تن از این چهار نفر نوجوانان هستند و هیچ ارتباط معناداری با خانواده مهرجویی نداشته‌اند.  

اعتماد همچنین نوشته است که در رسانه «مشرق»، یکی از متهمان به نام داوود، برادر کوچکتر میرویس معرفی شده، در‌حالی‌که بررسی‌های این رسانه نشان می‌دهد «داوود برادری به نام میر ویس ندارد.»

بر‌اساس گزارشی که مشرق به‌عنوان تنها رسانه‌ای که موفق به گفت‌وگو با متهمان این پرونده شده منتشر کرده است، «کریم» همان باغبان خانه، مغز متفکر این جنایت معرفی شده است. در‌حالی‌که اعتماد به نقل از یک فرد آگاه نوشته است «میر ویس یکی، دو سال پیش در ویلای مهرجویی سرایدار و باغبان آن‌ها بود، اما با شکایت داریوش مهرجویی و همسرش، از شهرک زیبادشت بیرون انداخته می‌شود.»

اعتماد همچنین نتوانسته نشانه‌ای از ازدواج میر ویس و اینکه او صاحب زن و فرزند بوده به دست آورد و فرد آگاهی که با این رسانه گفت‌وگو کرده، تنها تایید کرده که بعد از اخراج میر ویس، او خانه‌ای در «شهرک ناز»؛ بالای شهرک زیبادشت اجاره کرده و آنجا زندگی می‌کرده است. این در‌حالی‌ست که مشرق پیش‌تر درباره میر ویس نوشت: «میر ویس یک دختر دارد که شب قبل از حادثه مریض بود، اما انگار انتقام از مهرجویی آنقدر برای میر ویس اهمیت داشته که روز جنایت، دخترش را به دکتر برده و به سرعت خود را به محل جنایت رسانده‌ است.»

میزان روایت‌های متناقض در ماجرای قتل مهرجویی و همسرش تا بدانجا پیش رفت که «مانوش منوچهری»، وکیل دختر داریوش مهرجویی، طی متنی در خبرگزاری «ایسنا» اعلام کرد: «با‌توجه به اینکه تاکنون به‌دلیل شرایط خانواده، امکان حضور مستقیم در روند تحقیقات و اطلاع از جزییات پرونده فراهم نشده است، تقاضا دارم تا پایان رسیدگی و اتمام روند دادرسی و صدور حکم قطعی و روشن شدن تمامی ابعاد جنایت، از انتشار هر‌گونه اخباری که مورد تایید اولیای دم یا وکلای ایشان نباشد، از‌جمله معرفی قاتل یا قاتلان احتمالی پرهیز شود.»

 «مونا مهرجویی» نیز در استوری اینستاگرامی خود نوشت: «تاکنون هیچ یک از شواهد و مدارک، اقاریر و آثار جنایت توسط ما بررسی نشده است. تا بررسی همه ابعاد و حضور در پرونده و روند دادرسی، قاتل از‌نظر ما مشخص نیست.»

روزنامه اعتماد نوشته است که «متهمان به زندان قزلحصار منتقل شده‌اند.
+3
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  اژه ای ، خر خودتی و ارباب مفعولت و دارو دسته جنایتکار و تبهکارتون ! پس اون داستان مسخره اولی و افغانی و سرقت جاروبرقی و کینه ووو چی بود !؟ البته چشم و گوش ملت به این اراجیف عادت کرده ! ساقط کردن هواپیمای اوکراینی و دروغ‌ها و داستان‌های پشت هم و مسخره و بالاخره حقیقت ماجرا ، از اذهان خارج نشده ! بعد از سناریوی فعلی دو نوجوان ، قصه بعدی رو آماده کُنید ، تا با شنیدنش کمی بخندیم !!
  3
  65
  ‌چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  دروووووووووووغه باور نکنید. به فرض هم که اینا کشته باشند دستور از جای دیگه اومده
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.