سم آلتمن دوباره مدیرعامل شرکت هوش مصنوعی «اوپن‌ای‌آی» شد

رادیو فردا: شرکت «اوپن‌ای‌آی» روز چهارشنبه اول آذر اعلام کرد با سم آلتمن به توافق رسیده که چند روز بعد از اخراج خبرساز او از سوی هیئت مدیره این شرکت، به عنوان مدیرعامل به کار خود بازگردد.

این شرکت که سازنده هوش مصنوعی «چت‌جی‌پی‌تی» است، همچنین پذیرفته علاوه بر بازگرداندن آقای آلتمن، هیئت مدیره‌ای را که حکم به اخراج او داده بود،‌ ترمیم کند.

لری سامرز، وزیر پیشین خزانه‌داری آمریکا یکی از افرادی است که به جمع هیئت مدیره «اوپن‌ای‌آی» اضافه شده است. برت تیلور یکی از مدیران سابق شرکت «سیلزفورس» دیگر عضو جدید هیدت مدیره «اوپن‌ای‌آی» خواهد بود.

این شرکت روز دوشنبه امت شیر، مدیر پیشین شرکت «توییچ» را به عنوان مدیرعامل موقت خود برگزید و سم آلتمن بعد از احراج شدن گفته بود که به کمپانی مایکروسافت، حامی اصلی «اوپن‌ای‌آی» می‌پیوندد.

اخراج سم آلتمن باعث بحرانی بزرگ در این شرکت شد و بعد از آن که خبر پیوستن او به مایکروسافت منتشر شد، صدها تن از کارکنان این شرکت نیز با انتشار نامه‌ای سرگشاده تهدید کردند از کار خود استعفا می‌دهند و به مایکروسافت می‌پیوندند.

اکثریت کارکنان «اوپن‌ای‌آی» همچنین خواستار کناره‌گیری هیئت مدیره‌ای شدند که حکم به اخراج سم آلتمن داده بود و خطاب به اعضای هیئت‌مدیره نوشتند که آن‌ها از هدایت و مدیریت این شرکت «ناتوان» هستند

اخراج سم آلتمن دنیای هوش مصنوعی را به‌شدت متعجب کرد و از سوی دیگر شرکت مایکروسافت اعلام کرد که آلتمن را برای یک طرح و سرمایه‌گذاری جدید در عرصه هوش مصنوعی استخدام می‌کند.

مایکروسافت میلیاردها دلار در شرکت دانش‌بنیان «اوپن‌ای‌آی» سرمایه‌گذاری کرده و زیرساخت رایانه‌ای برای راه‌اندازی و کار هوش مصنوعی این شرکت را فراهم کرده است.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.