طلبه‌ها وارد دنیای پزشکی می‌شوند؛ فعالیت دو هزار «طلبه روانشناس» در کشور

 روحانی - عمامه - حوزه علمیهصدای آمریکا: در روزهایی که شبکه بهداشت و درمان کشور با موج مهاجرت گسترده پرستاران و پزشکان روبه‌رو است معاون «تهذیب و تربیت» حوزه‌های علمیه گفته که برخی روانشناسان دانشگاهی، نوجوانان را «به فعل حرام» توصیه می‌کنند برای همین دو هزار طلبه روانشناس در کشور فعالیت می‌کنند.

محمد عالم‌زاده نوری با اتهام زنی به شبکه درمان کشور مدعی شده که «برخی روانشناس‌های دانشگاهی، نوجوانان را برای آرامش روانی به فعل حرام توصیه کرده‌اند.»

این روحانی تاکید کرده که «ما در حوزه علمیه حدود دو هزار طلبه داریم که به صورت تخصصی در زمینه روانشناسی و مشاوره تحصیلات دانشگاهی دارند.»

به باور کارشناسان حضور روحانیون و دخالت حوزه‌های علمیه در تمامی امور حکمرانی یکی از آسیب‌هایی است که سال‌های اخیر شدت گرفته و به توسط حلقه‌های قدرت حمایت می‌شود. این رویکرد به حدی است که دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه هفدهم تیرماه سال جاری به روزنامه شرق گفته بود که «سواد پیشگیری از بیماری در وزارت بهداشت وجود ندارد، وظیفه حوزه علمیه است که آن را احیا کند.»

علی کشوری تاکید کرده بود که «ما متکفل فقر دانش و تخصص در وزارت بهداشت می‌شویم و روایات سلامت را تبلیغ می‌کنیم.»

دخالت روحانیون در سال‌های گذشته مخالفت‌هایی را نیز به دنبال داشت به‌طوری‌که روز شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ مشاور وقت وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار ورود حوزه‌های علمیه کشور برای مقابله با ورود برخی افراد در لباس روحانیت به عرصه آموزشی و مداخله در امر درمان شده بود. این مخالفت‌ها اما موردی بوده و در سال‌های اخیر حوزه علمیه بصورت سیستماتیک در حال ورود به حوزه‌هایی همچون درمان و اقتصاد است.

به باور ناظران پررنگ‌تر شدن حضور روحانیون در حوزه‌های آموزش و درمان و سایر بخش‌ها بخشی از برنامه‌ریزی جمهوری اسلامی برای پیش‌برد برنامه‌هایی است که تحت عنوان «گام دوم انقلاب» مطرح شده است.
+10
رأی دهید
-72

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خدا بفریاد این ملت بیچاره برسه ! این روانشناسهای عمامه بسر ، تنها تجویزی که برای بیمار میتونن بکنن این هست که ، باجناقت یک سفر بصورت رفت و برگشت برو تا. بهبودی حاصل بشه ! اگر هم باجناق نداری ، یه همسفر پیدا کن و اگر مشکل بود ما خودمون هستیم !! واسه خانوم‌ها هم که مشخصه ، برای بهبودی روح و روان ، فقط صیغه و صیغه و صیغه !
  5
  78
  ‌سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  shahrooz-k - تهران، ایران

  اگر منظور از تشویق کنندگان به امر حرام اعمال پیامبران و امام ها هست که توسط سعید طوسی و رییس ارشاد گیلان و دیگر باجناقها تبلیغ و آموزش داده می‌شود است که مشکلی نیست.همه با هم به اسلام مشرف هستید.حتمن ملا می‌آورید که روسپی خانه خدایتان از غلمان خالی نمایند.لاکن فرهنگ بشکه اسلام را از حوزه ها به خانواده خودتان ببرید.راستی مشخص کنید بلیط ورودی بهشت را کدوم پیامبر میفروشه؟سایبری های سپاه و همکاراشون که ترجیح میدن جمهوری کثیف اسلامی باقی بمونه اما دین از بین نره کجای بهشت خداتون هستن؟ببخشید می‌پرسم می‌خواهم مزاحم خلوتشون نشم.
  2
  34
  ‌سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  حالا دیگر فحشا، دزدی و لواط هزاران هزار مرتبه بیشتر در میان مردم رواج پیدا می کند. آخه این موجودات کثیف تر از خوک چه چیز با ارزشی می توانند برای دیگران تجویز بکنند.
  2
  36
  ‌سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  خداوند ایران و ایرانی را از آخوندیسم این سادیسم و فیستول چرکین نجات دهد ؛ به لجن کشیدند این لواطکاران تمدن ۲۵۰۰ هخامنشیان را .......‌ دکتر اینها جز لواط چه کاری بلد هستند بر بالین هرکس بروند ترتیب طرف را میدهند طرف بیشتر روانی میشه .
  1
  16
  ‌سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.