فرمانده سپاه به حسن یزدانی: برای غلبه بر تیلور آمریکایی به کبریای الهی فکر کن

«حسین سلامی»، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دیروز (دوشنبه) با تعدادی از کشتی‌گیرهای حاضر در رقابت‌های جهانی کشتی دیدار کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به «حسن یزدانی»، کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم ایرانی از آن‌چه «فرمولی ساده از قرآن برای شکست دادن حریفان» نام برده، راهی برای پیروز شدن مقابل «دیوید تیلور»، حریف امریکایی‌ خود نشان داده است.

حسین سلامی خطاب به حسن یزدانی گفته است: «ما چون مسلمان هستیم، فرمول ساده‌ای از قرآن می‌گویم که می‌فرماید با ذکر خدا قلب‌ها آرامش پیدا می‌کند. وقتی شما به کبریای الهی فکر می‌کنید، دیگر شکوه نام یک کشور یا یک کشتی‌گیر حتی قهرمان بلامنازع جهان هم باشد، مهم نیست.»

حسین سلامی هم‌چنین راه‌کارهایی برای حفظ آرامش به آن‌ها نشان داده و گفته است: «از حریفان خود نترسید. آن‌ها هم‌وزن شما هستند. قبل از مسابقه با دو رکعت نماز شاداب شوید و حتی اگر باختید هم شاداب ببازید.»
به نظر می‌رسد شکست‌های سریالی حسن یزدانی مقابل «دیوید تیرول» هرچند در امریکا جنبه‌ای کاملا ورزشی دارد اما سران رژیم ایران به این مبارزه‌ها و شکست‌ها نگاهی سیاسی و فرا ورزشی داشته باشند.

از سال ۱۳۹۷ تاکنون، حسن یزدانی هفت بار مقابل دیوید تیلور امریکایی مبارزه کرده، شش بار شکست خورده و فقط یک بار موفق به پیروزی شده است.

«علی‌رضا دبیر» پس از آخرین ناکامی حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور، تنها راه پیروزی مقابل این حریف امریکایی را «خداباوری» دانسته و گفته بود: «کشتی‌گیر باید از خدا بترسد. کشتی‌گیری که از خدا نترسد، نمی‌تواند روی تشک حریفش را شکست دهد.»

او مشخص نکرد که دیوید تیلور نیز چنین ویژگی دارد یا نه.

حسین سلامی هم‌چنین برخی خاطرات خود در زمان تماشای رقابت‌های مختلف ورزشی را برای کشتی‌گیرها نقل کرده و گفته بود: «وقتی شما مسابقه دارید، من هیجان‌زده می‌شوم؛ به صندلی‌ام فشار می‌آورم یا از جایم بلند می‌شوم. بچه‌هایم می‌گویند بابا چه‌کار می‌کنی؟ می‌گویم این یک ورزشکار ایرانی است ولی برد و باخت اهمیتی ندارد.»

فرمانده کل سپاه پاسداران نقل کرده که در زمان برگزاری دیدار تیم‌های ملی ایران و امریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه، در لبنان حضور داشته و دیده است که مردم پرچم‌های برزیل و جمهوری اسلامی را از پنجره‌های خود آویزان کرده بودند. این مقام ارشد سپاه پاسداران البته مشخص نکرده که سال ۱۹۹۸ در لبنان چه ماموریتی داشته است.

حسین سلامی هم‌چنین در اظهاراتی متناقض در مورد جنگ اسرائیل با گروه تروریستی حماس گفته است: «چهره کریه امریکایی‌ها که به دروغ حرف از دفاع از حقوق بشر می‌زنند، با کشتار نوزادان در بیمارستان‌ها رو شد. اما فلسطینی‌ها چریک‌های مسلط داخل جمعیت هستند و دیده نمی‌شوند. پس پیروزی به اذن خداوند با فلسطین خواهد بود.»  

در طی سال‌های گذشته و پس از آغاز ریاست «علی‌رضا دبیر» در فدراسیون کشتی، دیدارهای اجباری کشتی‌گیرها با مقامات حکومتی افزایش یافته است.

این دیدارها البته منجر به درآمدهای خاص برای ورزشکارانی مانند حسن یزدانی نیز شده‌اند. «ایران‌وایر» آبان ۱۴۰۲ در گزارشی درآمدهای اعلام شده و رسمی حسن یزدانی در سال ۱۴۰۱ را بیش از دو میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان دانست. هم‌چنین براساس همین شواهد رسمی، حسن یزدانی در سال ۱۴۰۲ بابت شکست تکراری‌ مقابل «دیوید تیلور» امریکایی، به پاداش ۵۰۰ میلیون تومانی و برای قهرمانی در بازی‌های آسیایی، به پاداش ۹۰۰ میلیون تومانی رسیده است. این پاداش‌ها منهای تمامی ارقام قراردادهایی هستند که از «بانک‌شهر» و سایر اسپانسرهای لیگ کشتی مانند سال گذشته دریافت می‌‌کند.
+7
رأی دهید
-80

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  اگر اون قرآن می توانست به کسی کمکی بکند وضعیت مسلمانان به این صورت نمی بود. آیه های آن کتاب برای شیاطین و جنایتکاران و دقلکاران آمده است تا مردم ساده را در حماقت نگه دارد
  4
  96
  ‌سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  Esperanto - لندن، انگلستان

  اینها خودشونم به چنین خزعبلاتی باور ندارند. حالا اگر حریف ورزشکار ایرانی هم مسلمان بود و یا مسلمان ایرانی بود تکلیف چی میشه؟ خدا باید شیر یا خط بندازه؟ این بابا که ادعا میکنه رمز پیروزی خداباوریست از کجا میدانند حریفشون به خدا اعتقادی ندارند؟ انگار آسمان سوراخ شده فقط اینها خداباور افتادند زمین. واقعا آدم نمیداند گریه کند یا بخند.
  1
  39
  ‌سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  خوب همین کارها رو خودت بکن برو کشتی بگیر ورزشکار میخوای چکار
  2
  41
  ‌سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  visman34 - دبی، امارات متحده عربی

  عجب حرامزادست این فرمانده حرامیان سردار مش غفور. خود زنازادش با حرامیان از خودش بدتر دست انداختن به اموال ملت گرسنه ایران و مشغول غارتند اون وقت این حسن یزدانی ابله ترسو ‌‌رو حواله میده به عرش کبریا.این طور که معلومه یا روی سر مش حسن شاخ دیده یا که نه خود مش غفور موشکی پهبادی چیزی تو سرش خورده
  1
  33
  ‌سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  این مرتیکه الاغ الدنگ (دبیر) خودش با این شعرو ور ها و پاچه خواری به ریاست رسیده ولی انقدر الاغه که نمی فهمه این حرفا تو تشک کشتی جواب نمیده .
  1
  17
  ‌سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zavareh - رودسر، ایران
  این حسین یزدانی خودفروش گوشهایش را در خ... مالی سیدعلی مفعول شکسته نه در روی تشک کشتی
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.