هشدار قبلی اطلاعات ارتش اسرائیل به نتانیاهو؛ جمهوری اسلامی «نقطه ضعف» را در اسرائیل دیده

صدای آمریکا: هاآرتص شامگاه دوشنبه گزارش داد، رئیس بخش تحقیقات اداره اطلاعات ارتش اسرائیل شخصا به بنیامین نتانیاهو هشدار داده بود که بحران سیاسی و اجتماعی ناشی از اصلاحات قضایی، جمهوری اسلامی، حزب‌الله و حماس را تشویق می‌کند تا حملاتی علیه اسرائیل، از جمله حملات مشترک انجام دهند.

جروزالم پست نوشت، اطلاعات ارتش اسرائیل از طریق سرتیپ آمیت ساعار به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر هشدار داده بود که بحران داخلی اسرائیل، به ویژه در رابطه با اصلاحات قضایی، از سوی جمهوری اسلامی، حزب‌الله و حماس به عنوان «نقطه ضعف» تلقی می‌شود.

بر اساس این گزارش، رئیس بخش تحقیقات اداره اطلاعات ارتش در ماههای مارس و ژوئیه خطر حملات را یادآوری و بر بازدارندگی از طریق اتحادهای منطقه‌ای تاکید کرده بود.

سرتیپ آمیت ساعار به حمایت جمهوری اسلامی از حملات تروریستی و احتمال وقوع یک طوفان کامل با تشدید گسترده عملیات فلسطینی اشاره و استدلال کرده بود که این بحران مانع از توانایی اسرائیل برای اتخاذ ابتکارات نظامی، به ویژه علیه جمهوری اسلامی، لبنان و حماس می‌شود.

هرچند با وجود نگرانی‌ها، هیچ تغییری در عملیات نظامی در کرانه باختری و سوریه مشاهده نشده اما حزب‌الله به دلیل تشدید فعالیت‌هایش در امتداد مرز شمالی، هنوز به عنوان تهدید اصلی آینده نزدیک شناخته می‌شود.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه هفتم آبان در پستی که در شبکه اجتماعی ایکس ـ توئیتر سابق ـ منتشر کرد، به رهبران تشکیلات اطلاعاتی این کشور حمله کرد و مدعی شد که آن‌ها هرگز در مورد برنامه گروه فلسطینی حماس برای حمله به اسرائیل که منجر به کشته شدن حدود ۱۲۰۰ اسرائیلی شد، به او هشدار ندادند.

به گزارش رویترز، او اما سپس این اظهارات خود را پس گرفت و عذرخواهی کرد.

پست نتانیاهو که در ساعت ۱ بامداد روز یکشنبه به وقت محلی منتشر شد، باعث سر و صدای سیاسی زیادی شد و شکاف در کابینه جنگ نتانیاهو ایجاد کرد.

نتانیاهو به خاطر نپذیرفتن مسئولیت در مورد شکست‌های اطلاعاتی و عملیاتی حمله حماس خشم عمومی را برانگیخته است.
+35
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت

  ایران بازیگری توانا و باهوش در عرصه سیاست است .براندازان دوزاری رؤیای سرنگونی رو به گور خواهند برد
  99
  10
  ‌سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  کاپیتان لیچ. - لندن ، انگلستان

  سرزمین اریا - کویت ، کویت : ...... مزدور ساندیسی.
  2
  26
  ‌سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.