کاریکاتور« تونل وحشت مخصوص متروی تهران» - کاری از مانا نیستانی

دویچه وله: کاریکاتور هفته، روایت رویدادهای هفته به زبان تصویر و طنز است. مانا نیستانی موضوعات روز را برای دویچه وله فارسی با دیدی انتقادی به تصویر می‌کشد.

از بعد از شروع جنبش مهسا که "نه" بزرگ زنان به حجاب اجباری در گوشه گوشه ایران طنین‌انداز شد حکومت کوشیده است با انواع واقسام ترفندها و فشارها آب رفته را به جوی بازگرداند و حجاب اجباری را احیا کند. از تشکیل شعب قضایی و ارسال پیامک و توقیف پرهزینه خودرو گرفته تا انتشار فیلم تذکر آمران امر به معروف در خیابان و عدم ارائه خدمات به زنان بی‌حجاب از جمله اهرم‌های حکومت در این راه بوده‌اند. تیم‌های موسوم به "حجاب‌بانان" هم با هزینه گزاف شهرداری به راه افتاده که تمرکز آنها بیشتر بر ایستگاه‌های مترو و اماکن و خیابان‌های پررفت‌وآمد است و کارشان هم "هدایت" توام با ارعاب و آزار زنان بی‌حجاب.

تصویری که اخیرا از تونل ‌یکی از متروهای تهران منتشر شد و عذاب و آزار و دلهره ناشی از حضور این "سفیران هدایت" را به نمایش می‌گذاشت در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای یافت و بعضا به عنوان "تونل وحشت" از آن یاد شد. "تونل وحشت" دستمایه کاریکاتور این هفته مانا نیستانی برای دویچه وله است.
+54
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.