اگر از اروپا می‌آیید، کالای لوکس نیاورید! باید میلیونی عوارض بدهید!

اقتصاد آنلاین: مسافران فرودگاه امام خمینی می‌گویند: وقتی به کشور وارد می‌شوند، گمرک چمدان هایشان را باز می‌کند و برخی از کالاهای درون چمدان را لوکس تشخیص می‌دهد و حتی تا ۱۲۰۰ دلار از آنان عوارض می‌گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، ورود به فرودگاه امام همانا و بازرسی چمدان‌ها و دریافت عوارض از کالاهای موجود در چمدان همان؛

مسافران فرودگاه امام خمینی می‌گویند: وقتی به کشور وارد می‌شوند، گمرک چمدان هایشان را باز می‌کند و برخی از کالاهای درون چمدان را لوکس تشخیص می‌دهد و حتی تا ۱۲۰۰ دلار از آنان عوارض می‌گیرد.

بررسی‌های اقتصاد آنلاین از گمرک نیز حاکی از صحت این موضوع است؛ البته روایت و حکایت گمرک کمی با روایت مسافران تفاوت دارد.صحت این موضوع است؛ البته روایت و حکایت گمرک کمی با روایت مسافران تفاوت دارد.
 
یک منبع آگاه در گمرک جمهوری اسلامی با تایید خبر می گوید: این خبر صحت دارد؛ اما کاری به خانواده‌ها و چمدان هایشان نداریم. تنها برخی از مجردها را به صورت رندوم، بازرسی می کنیم.
 
یکی از مسافرانی که مشمول این عوارض شده، خانم مسنی است که همراه با همسرش، از لندن به ایران می‌آمد و مجبور شده برای کالاهای چمدانش ۹۰۰ دلار عوارض بپردازد. البته گمرک می‌گوید دلار برای این عوارض با نرخ ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه می‌شود. حالا دقیقا مشخص نیست ملاک گمرک برای لوکس تشخیص دادن کالای موجود در چمدان و میزان هزینه‌ای که فرد باید بپردازد چیست؟ حتی مشخص نیست چرا برخی افراد را انتخاب می‌کنند و از آنان عوارض می‌گیرند؟ و این کار چه مبنایی دارد.
+14
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  ایرانِ سکولار بدون آخوند - زارچ، ایران

  دزدان سر گردنه تاریخ ایران
  14
  120
  دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ولش کن - تهران، ایران

  گفگیر ته دیگ خورده. لاشخورها گشنه هستن مخصوصا رئیس دزدها سید علی
  37
  74
  دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  رشوه گرفتن از یه عده و تیغ زدن بقیه. این خبر نشان میده یک گندی قراره برملا بشه و این خبرسازی ها عموما برای این است که بگویند گمرک داره بشدت دقیق کار میکنه ولی در اصل باید صبر کرد تا بفهمیم که چه فسادی در اینجا بوده که اینا یهویی به تکاپو افتادن.
  5
  21
  دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  بیشرف ها هر وقتی جلسه ای در سازمان ملل است مثل گله‌گوسفند میرند نیویورک ، مثل لاشخور جنس میخرند و مثل کاروان شتر برمیگردند ایران ، در این حالت گمرک هم در کار نیست .
  2
  27
  دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.