دفتر نخست‌وزیر اسرائیل ربودن کشتی در دریای سرخ را «اقدام تروریستی ایران» خواند

یورونیوز: دفتر نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه در واکنش به ربوده شدن یک کشتی در دریای سرخ آن را «اقدام تروریستی ایران» خواند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل دفتر نخست‌وزیر این کشور این حادثه را ادامه «تهاجم ایران به شهروندان جهان آزاد» خواند.

رسانه‌های عربی و اسرائیلی گزارش داده‌اند که یک کشتی به نام «گلکسی لیدر» در دریای سرخ توسط نیروهای حوثی یمن ربوده شده است.

ارتش اسرائیل می‌گوید این کشتی اسرائیلی نیست و هیچ کدام از شرنشینان آن هم اسرائیلی نیستند.
دفتر نخست‌وزیر اسرائیل: کشتی ربوده شده متعلق به شرکتی بریتانیایی است
دفتر نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید کشتی ربوده شده در دریای سرخ متعلق به شرکتی بریتانیایی است که از سوی یک شرکت ژاپنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
رسانه‌های عربی و اسرائیلی گزارش داده‌ بودند که نیروهای حوثی یمن یک کشتی اسرائیلی به نام «گلکسی لیدر» را در دریای سرخ ربوده‌اند. ارتش اسرائیل گفته است که این کشتی با پرچم باهاماس از ترکیه به سوی هند در حال حرکت بود.
 
به گفته ارتش اسرائیل هیچ کدام از سرنشینان این کشتی شهروند اسرائیل نیستند.
 
دفتر نخست‌وزیر اسرائیل از ایران به عنوان مسئول ربوده شدن این کشتی یاد کرده است.
ربوده‌شدن «کشتی بریتانیایی» توسط حوثی‌ها؛اسرائیل جمهوری اسلامی را مسئول دانستصدای آمریکا:دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای جمهوری اسلامی ایران را مسئول ربوده‌شدن یک «کشتی بریتانیایی» در دریای سرخ خواند.

طبق بیانیه دفتر نتانیاهو، این «کشتی بریتانیایی» از سوی یک «شرکت ژاپنی» اداره می‌شد و بنا به تصمیم جمهوری اسلامی ایران از سوی حوثی‌های یمنی ربوده شد.

در ادامه این بیانیه آمده است که خدمه کشتی مزبور ۲۵ نفر و از کشورهای اوکراین، بلغارستان، فیلیپین، و مکزیک بوده‌اند و هیچ شهروند اسرائیلی در میان ربوده‌شدگان نیست.

بیانیه دفتر نخست‌وزیر اسرائیل در ادامه می‌افزاید: «این یک اقدام تروریستی دیگر از سوی [جمهوری اسلامی] ایران است که بیانگر تشدید تجاوزگری [جمهوری اسلامی] ایران علیه شهروندان جهان آزاد است و پیامدهایی بین‌المللی درباره امنیت مسیرهای کشتی‌رانی جهان ایجاد می‌کند.»

ارتش اسرائیل نیز ربوده‌شدن کشتی مزبور از سوی حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی را «حادثه‌ای بسیار جدی در مقیاس جهانی» خواند.

به گفته ارتش اسرائیل، کشتی مزبور از مبدا ترکیه به مقصد هند در راه بود و تمامی خدمه آن غیرنظامی و غیراسرائیلی بودند.

تایمز اسرائیل به نقل از رسانه‌های عربی‌ گزارش داده که کشتی «رهبر کهکشان» حامل پرچم پاناما بوده است، تحت یک شرکت متعلق به آبراهام اونگار، سرمایه‌دار اسرائیلی، ثبت شده است، و در زمان ربوده‌شدن ٢٢ سرنشین داشته است.

پس از حمله مرگبار ۱۵ مهر حماس به اسرائیل و متعاقب آن، تهاجم گسترده اسرائیل به غزه با هدف نابودی حماس، آمریکا و متحدانش بارها ضمن اعلام حمایت قاطع خود از اسرائیل، به همه بازیگران دولتی و غیردولتی منطقه هشدار داده‌اند از وضعیت جاری سوء استفاده نکنند و موجب گسترش درگیری‌ها به کل منطقه نشوند.

حوثی‌ها که از سال ۲۰۱۵ میلادی، با ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در جنگ هستند، با ده‌ها هزار شبه نظامی و زرادخانه عظیم موشک‌های بالستیک و پهپادهای مسلح به یک نیروی نظامی بزرگ در شبه جزیره عربستان تبدیل شده‌اند.

واشنگتن در پی افزایش تنش‌های منطقه‌ای، نسبت به فعالیت‌های گروه‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی در حالت آماده‌باش قرار دارد.
+31
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران
  تمام کاری که تروریست‌های اسلامی و الله پرست می توانند انجام دهند کشتن کودکان و تجاوز به زنان و زور گویی به مردم بی دفاع است یا ربودن یک کشتی تجاری و اما هیچگاه جرآت روبرویی با اسرائیل یا آمریکا در خود نمی بینند.
  2
  9
  دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.