درخواست پزشکان آلمانی برای ممنوعیت سیگارهای برقی یک‌بار مصرف

گروهی از پزشکان آلمانی خواستار ممنوعیت فروش سیگارهای برقی یک‌بار مصرف شدنددویچه وله: یکی از انجمن‌های رسمی پزشکان در ایالت نوردراین وستفالن در آلمان خواستار ممنوعیت فروش سیگارهای الکترونیکی یک‌بار مصرف شد. این سیگارها در میان جوانان از محبوبیت قابل توجهی برخوردارند.

آمارها حاکی از آن است که تنها بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ میلادی فروش سیگارهای برقی (الکترونیکی) یک‌بار مصرف در آلمان ۴۰ درصد افزایش یافته است. افزایش مصرف این سیگارها و همچنین پیامدهای زیان‌بار آن برای سلامتی شهروندان، بر نگرانی‌ها در زمینه افزایش مصرف دخانیات در آلمان افزوده است.

حال، رئیس انجمن رسمی پزشکان در منطقه نوردراین در آلمان هشدار می‌دهد که شکل سیگارهای برقی و رنگ‌های متنوع آنها باعث شده تا این سیگارها بویژه در میان جوانان از محبوبیت قابل‌توجهی برخوردار شوند؛ سیگارهایی با شکل ظاهری جذاب که اغلب، مصرف‌کنندگان جوان را به عنوان هدف فروش خود درنظر گرفته است.

انجمن رسمی پزشکان منطقه نوردراین بر این عقیده است که بهترین راه برای جلوگیری از مصرف سیگارهای الکترونیکی، ممنوعیت فروش یا تعیین محدودیت‌های مشخصی برای فروش این سیگارها است.
شکل و تنوع رنگی سیگارهای برقی باعث محبوبیت آنها در میان جوانان شده استاستفی لمکه، وزیر محیط زیست آلمان در ماه سپتامبر گذشته گفته بود که تصمیم دارد تا از ممنوعیت سیگارهای الکترونیکی یک‌بار مصرف در اتحادیه اروپا حمایت کند.

سیاستمداران حزب سبز در آلمان می‌گویند که سیگارهای الکترونیکی، همچنین آسیب قابل‌اعتنایی برای محیط زیست به همراه دارند چراکه اغلب مصرف‌کنندگان، به اشتباه، این سیگارها را در میان زباله‌های خانگی دور می‌اندازند؛ موضوعی که زیان مضاعفی را برای محیط زیست به دنبال دارد.

این سیگارها را پس از مصرف نمی‌توان مجددا شارژ کرد و از این‌رو حتما باید دور انداخته شوند که همین مساله، به تولید بیشتر زباله‌های الکترونیکی می‌انجامد.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.