حوثی‌ها: کشتی‌های اسرائیلی را هدف قرار می‌دهیم

العربیه: همزمان با افزایش نگرانی‌ها از گسترش جنگ 7 اکتبر بین اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در غزه، حوثی‌های یمن تهدید به هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیل کردند.

این گروه در بیانیه روز یکشنبه گفت: «همه کشتی‌ها، چه کشتی‌هایی که پرچم اسرائیل یا در اجاره شرکت‌های اسرائیلی یا متعلق به شرکت‌های اسرائیلی باشند را هدف قرار خواهیم داد».
شهروندان خود را بیرون کنید
گروه حوثی از همه کشورهای جهان خواسته که شهروندان خود از کار در کشتی‌های اسرائیلی، ارسال بار و داد و ستد و از نزدیک شدن به کشتی‌های اسرائیلی خودداری کنند.

از آغاز جنگ غزه، گروه حوثی چندین بار اعلام کرده که حملاتی با موشک‌های بالستیک و پهپادها به مواضع نظامی اسرائیل در شهر ایلات انجام داده است.

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها در ابتدای ماه جاری، در حساب کاربری خود در «ایکس» تایید کرد: «تا زمان توقف حمله به غزه، مواضع اسرائیل را با موشک و پهپاد هدف قرار خواهد داد».

در حالی که اکثر این حملات، توسط ارتش اسرائیل خنثی شد، با تشدید درگیری بین اسرائیل و فلسطینی‌ها، خطرات کشورهای منطقه از جمله مصر را برجسته کرده است.

همچنین امکان گسترش درگیری با ورود جناح‌ها و گروه‌های مسلح وفادار به ایران در خط مقدم، در عراق، سوریه و در جنوب لبنان، وجود دارد. با توجه به این‌که تهران بیش از یک بار و بیش از یک مقام رسمی اعلام کرده که هیچ علاقه یا قصدی برای گسترش جنگ ندارد.
+19
رأی دهید
-42

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  خداوند - آسمان، ایران

  بابا ولش کنین‌ این لات کتک خورده رو، یه لحظه آمریکا شورتش رو ول کنه حزب الله ترتیبش رو میده! 😄. رامبوی خاور میانه زیر یه حماس پالختی گیر کرده!. مرگ بر خامنه ای و آخوند و نتان یابو و چپ و راست زنده باد ایران و انسانیت
  26
  6
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  بزنید. منتظر چه هستید ؟ بزنید ولی‌ فردا دبه در نیاورید .حقوق بشر، ملت مظلوم یمن.آنکه خربزه زیاد می‌‌خورد پای لرز آن هم باید نشیند. فقط مثل شیخ علی‌ ما فقط شعار ندهید.بزنید. زمانی که عصای موسی پدر شمشیر ذولفقار شما را در آورد. درک می‌کنید. از یک من ماست چقدر کره می‌‌توان گرفت. اخر به چه می‌‌نازید؟ ۱۲ امام داشتید ۱۱ تا به طرز فجیع کشتند .یکی‌ هم که فرار کرد.رفت توی چاه پنهان شد، حالا با کسی‌ در افتادید که با عصا نیل را شکافت.زیاد قلدری با عصا همان بلا را به سر شما که با ارشادی ما در حوزه انجام می‌‌دهند.عصا موسا اهل باجناق ماجناق نیست ولی‌ همان کار را هم انجام می‌‌دهد
  3
  28
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا
  این احمق ها فکر کردن اسرائیل هم مثل عربستان است باهشون مدارا کنه یکدفعه میزنه اینهو شمال غزه باخاک یکیشون میکنه
  8
  26
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تمام این ها از گور ایران بر می خیزد. بعد از غزه این ها نابود میشوند
  4
  21
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  این اراجیف از طرف علی چلاق گفته شده. فعلا سه گروه تروریستی شدند بازیچه دست ایران.
  2
  20
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  اگر امریکا پ اسرائیل اراده بیشتری بخرج‌بدهند، رژیم ایران را ساقط کنند، دیگر حوثی ها و کلا هیچ رژیم طرفدار اسلامی دوام نخواهد داشت، از ایران و‌ترکیه گرفته تا هر کشور دیگری. فقط یک کم اراده بیشتر، تمام
  2
  8
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.