سگ رئیس‌ جمهور مولداوی دست رئیس جمهور اتریش را گاز گرفت

یورونیوز: سگ مایا ساندو، رئیس‌ جمهوری مولداوی در جریان سفر الکساندر وان دربلن، رئیس‌جمهوری اتریش به کیشیناو دست او را گاز گرفت.

این اتفاق روز پنجشنبه گذشته در اقامتگاه رئیس‌ جمهوری مولداوی روی داد. به گزارش رسانه‌های مولداوی مایا ساندو بابت رفتار سگش مجبور به عذرخواهی به زبان انگلیسی شد. او دلیل گاز گرفتن سگ خود را هراسناک شدن او در پی حضور افراد زیادی در محیط اطراف عنوان کرد.

رئیس‌ جمهوری اتریش ساعاتی  بعد خود در جریان دیدار با رئیس پارلمان مولداوی در کیشیناو با دستی پانسمان‌شده ظاهر شد. با این حال رئیس‌جمهوری اتریش درباره این رویداد ویدئویی منتشر کرد و گفت: «هر کسی که من را می‌شناسد از عشق من به سگ‌ها آگاه است و من هیجان این سگ را درک کردم.»

الکساندر وان دربلن افزود که مذاکراتش با مایا ساندو «بسیار خوب» بوده است. رئیس‌جمهوری اتریش افزود که در آخرین روز سفرش به مولداوی به سگ مایا ساندو یک اسباب‌بازی هم هدیه داده است.

محور اصلی گفتگوها بین الکساندر وان دربلن و مایا ساندو عضویت مولداوی در اتحادیه اروپا بود. مولداوی که همسایه اوکراین و رومانی است پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین به دنبال عضویت در اتحادیه اروپا است.

رئیس‌جمهوری اسلوونی نیز در دیدار روز پنجشنبه روسای جمهوری اتریش و مولداوی در کیشیناو حضور داشت.
سگ ولادیمیر پوتین در دیدار او با آنگلا مرکل، صدراعظم آلماناین اولین بار نیست که حضور سگ یکی از رهبران کشورها در ملاقات رسمی خبرساز می‌شود. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه پیش از این در سال ۲۰۰۷ با اینکه می‌دانست که آنگلا مرکل، صدراعظم وقت آلمان از سگ می‌ترسد اما سگ شکاری لابرادور خود را به محل ملاقات آورد.
+8
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان
  سگ نگرداشتنم از چیزاییه که تو ایرانم راه اوفتاده.یارو خونه آپارتمممانی داره.ولی سگ هم توش.حالا تو غرب طرف تنها.بیکس.پیره مرد.پیره زن.سگ دارن.ایراد نداره.تو ایران چرا اینچیزا راه اوفتاده?.اینم ازاونچیزاست که نمدونم چراترفدار پیداکرده.باغ داری.خونه بزرگ داری.اشکال نداره.تو آپپارتمان چرا?.
  21
  11
  یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.