برای نخستین بار در ایران یک مسابقه ماراتن در تقویم فدراسیون جهانی دو و میدانی قرار گرفت

یورونیوز:  فدراسیون جهانی دو و میدانی «مسابقه ماراتن کیش» را مطابق با استانداردهای جهانی دانست و آن‌را در تقویم عمومی خود قرار داد. این برای برای نخستین بار در ایران است که یک مسابقه ماراتن در تقویم فدراسیون جهانی قرار می‌گیرد.

بر اساس تصمیم فدراسیون جهانی، مسیر و مشخصات فنی مسابقه «ماراتن بزرگ کیش» با درجه A در تقویم عمومی قرار گرفته است.

ماراتن کیش تا کنون سه دوره برگزار شده و تنها مسابقه دور جزیره در جهان است که مسافت آن با مسافت ۴۲ کیلومتر و ۱۹۵ متری ماراتن مساوی است.

پیام دیباج، مدیر گروه پازن، برگزار کننده مسابقه در گفتگو با یورونیوز گفت که فدراسیون جهانی برای ثبت این مسابقه نماینده ارشد خود را به ایران اعزام کرد.

سومین دوره مسابقه «ماراتن بزرگ کیش» روز جمعه با حضور هزار و ۵۰۰ دونده برگزار شد.

این مسابقه در سه رشته ۵ کیلومتر تفریحی، ۱۵ کیلومتر و ۴۲ کیلومتر (ماراتن) توسط گروه پازن برگزار شد.

کودکان نیز در یک مسابقه‌ مجزا با مسافت ۸۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند.

در بخش مردان ماراتن علی اکبر بذری از ایران با زمان ۲ ساعت و ۲۸ دقیقه و ۱ ثانیه موفق شد نخستین دونده‌ای باشد که از خط پایان عبور می‌کند. محمد حقیقی و رونا کیپتوچ از کنیا نیز به ترتیب با زمان ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه و ۲ ساعت و ۴۸ دقیقه و ۱۳ ثانیه دوم و سوم شدند.

در بخش ماراتن زنان نیز دنیا سمیعی با ۳ ساعت و ۲۱ دقیقه و ۴۲ ثانیه توانست مقام اول را به دست بیاورد و بهاره موتوف و سحر مصیب‌زاده به ترتیب به مقام‌های دوم و سوم رسیدند.

ماراتن کیش بزرگترین و پرجمعیت‌ترین مسابقه ماراتن ایران است که هر ساله همزمان با هفته کیش با حضور علاقه‌مندان در این جزیره برگزار می‌شود.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.