بهترین روش‌های مقابله با زیان‌های نشستن زیاد

العربیه: پژوهش‌های متعددی نشان داده‌اند که نشستن زیاد در جریان زندگی می‌تواند منجر به مرگ زودرس شود. دلیل این امر بیماری‌های مزمنی مثل چاقی، دیابت نوع 2، بیماری‌های قلبی-عروقی، و بیماری‌های مشابه دیگر هستند.

راه‌کار مقابله با خطرات نشستن زیاد البته تحرک است. یک پژوهش جدید نشان داد که انواع و اقسام فعالیت‌های بدنی، از متوسط گرفته تا شدید، مانند دویدن، پیاده‌روی سریع، دوچرخه‌سواری، شنا، بالا رفتن از پله، یا حتی ایستادن می‌توانند موثر باشند.

به گفته متخصصان، ورزشی که حین انجام آن بتوانید صحبت کنید اما نتوانید آواز بخوانید، ورزش با شدت متوسط است. ورزش با شدت زیاد زمانی اتفاق می‌افتد که نمی‌توانید بیش از چند کلمه حرف بزنید. این‌ها هر دو برای کاهش وزن مفیدند.

با این حال، سایر فعالیت‌های کم‌‌شدت‌تر نیز می‌توانند کمک کنند. غذای خوب خوردن، استرس‌زدایی از زندگی روزمره، خواب کافی، و ارتباط با دیگران همه راه‌های موثری برای کاهش خطرات قلبی-عروقی هستند.

بر اساس پژوهش جدید، نیم ساعت خوابیدن به جای نشستن می‌تواند توده کلی بدن را 0.43 کیلوگرم بر متر مربع و دور کمر را 1.75 سانتی‌متر کاهش دهد. شاخص توده بدنی معادل وزن بر حسب کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد فرد بر حسب متر است.

نیم ساعت راه رفتن یا ایستادن به جای نشستن هم می‌تواند وزن فرد و دور کمرش را کاهش دهد. جایگزین کردن رفتارهای نشستنی با هرگونه فعالیتی می‌تواند وضعیت شاخص توده بدن، دور کمر، کلسترول و تری‌گلیسیرید را بهبود بخشد.

هر میزانی از فعالیت مزایای خودش را دارد. نیم ساعت ورزش متوسط تا شدید باعث افزایش سود فعالیت بدنی می‌شود. این اعمال وزن فرد را 0.63 کیلوگرم در متر مربع کم می‌کند و منجر به از بین رفتن 2.4 سانتی‌متر چربی دور کمر می‌شود.

دانشمندان می‌گویند ظهور دستگاه‌های پوشیدنی مثل ساعت اَپِل، که بین انواع فعالیت‌های بدنی و وضعیت بدنی بهتر تمایز قائل می‌شوند، به ما این امکان را می‌دهد تا اثرات سلامتی تغییرات جزئی در وضعیت بدن را با دقت بیشتری مشاهده کنیم.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.