«تونل وحشت» حجاب اجباری در ایستگاه‌های مترو تهران

ایران وایر: گزارش‌ها تصاویر منتشر شده در رسانه‌های ایران از تشدید فشارها برای تحمیل حجاب اجباری به زنان و استقرار گسترده نیروهای حجا‌ب‌بان در ایستگاه‌های مترو تهران حکایت دارد.

در تصاویری که روز جمعه ۲۶ آبان از ایستگاه مترو انقلاب در تهران منتشر شده است شمار زیادی از ماموران حجاب دیده‌ می‌شوند که در راهروهای مترو به صف ایستاده‌اند. کاربران شبکه‌های اجتماعی از این وضعیت تحت عنوان «تونل وحشت» حجاب یاد کرده‌اند.

روزنامه فرهیختگان، روز پنج‌شنبه ۲۵ آبان در گزارشی با تایید افزایش حضور ماموران حجاب در ایستگاه‌های مترو مرکز تهران نوشت: «از همان ابتدای تقاطع خیابان ولیعصر- جمهوری یک خانم چادری با ماسک حضور دارد که به رهگذران با لحنی آرام، تذکر حجاب می‌دهد. در کنار حجاب‌بان خانم نیز یک مامور نیروی انتظامی ایستاده است»

به نوشته فرهیختگان، در نزدیکی این ایستگاه مترو دو زن چادری همراه با «تعداد قابل توجهی نیروی انتظامی» در ورودی مترو ایستاده‌اند و به زنانی که بدون شال و روسری قصد ورود به مترو دارند، «تذکر حجاب» می‌دهند.

این روزنامه در گزارش خود به فیلم‌برداری ماموران حجاب از شهروندان اشاره کرده و ادامه داده است: «زمانی که از گیت قصد خروج دارید، مجددا مردی جوان با دوربینی کوچک روبه‌رویتان ظاهر می‌شود تا تصویرتان را ثبت کند. پس از گیت ورود و جایی که قصد دارید به‌سمت یکی از دو خط مترو بروید، تعداد حجاب‌بانان به‌وضوح بیشتر است و تذکر شان هم جدی‌تر است. به شکلی که اگر پس از تذکر، شال یا روسری به‌سر نکنند، پشت‌سرشان می‌روند و با جدیت بیشتر تذکر رعایت حجاب می‌دهند.»

گزارش‌ها از افزایش حضور حجاب‌بان‌ها در ایستگاه‌های مترو تهران کمتر از سه هفته پس از اعلام خبر رسمی جان باختن آرمیتا گراوند منتشر می شود، دختر دانش‌آموزی که در روز ۹ مهر ماه پس از مورد حمله قرار گرفتن توسط یک نیروی «آتش‌ به اختیار» جمهوری اسلامی بیهوش و در روز ۶ آبان در بیمارستانی نظامی در تهران درگذشت.

موج تازه برخورد با شهروندان به بهانه حجاب به ایستگاه‌های مترو محدود نشده و روند پلمب اماکن تجاری شهروندان به بهانه ارائه خدمات به زنان مخالف حجاب اجباری نیز همچنان ادامه دارد.

جام‌‌جم آنلاین روز جمعه ۲۶ آبان از پلمب ۱۲۱ واحد صنفی اسلامشهر به خاطر دادن خدمات به زنان بدون حجاب خبر داد.

محمد علی راستگو، جانشین فرمانده انتظامی این شهرستان گفت که در سال جاری از ۱۵ هزار واحد صنفی که توسط پلیس کنترل شده، ۸۹۸ واحد صنفی «مورد اخذ تعهد» و ۱۲۱ تای آنها به مدت یک هفته پملب شدند. برای ۳۳ صاحب کسب و کار هم «به دلیل تکرار تخلف» پرونده قضائی تشکیل شده است.

بنا بر گزارش پلیس ۱۴ هزار پیامک به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری توسط سرنشینان خودروها به مردم داده است.  ۵۱۷ خودرو به دلیل «تکرار تخلف» به مدت یک هفته توقیف و برای ۸۰ نفر نیز پرونده قضائی تشکیل شده است
+4
رأی دهید
-50

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران

  خاک بر سر نسل 57 که با گسترده ترین خریت تاریخ بشریت ، این تازی های صحرای حجاز رو سوار خودشون و نسل های بعدی کردن
  4
  36
  شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  واقعا مضحک هست از طرفی ادعا می‌کنند این افراد ضد حجاب اجباری خیلی کم هستند از طرفی چنین آمارهایی می‌دهند
  2
  31
  شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  واقعا با دیدن قیافه این فاطی اسب ابی هایه سیبیلو بوگندو اول سر صبح کاری روز ادم به چوخ میره.
  3
  25
  شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.