با زایمان زن باردار گروگان‌ حماس، اکنون یک نفر دیگر به گروگان‌ها اضافه شده

در اسرائیل کارزارهای متعددی برای آزادسازی گروگان‌های حماس به راه افتاده استدویچه وله: سازمان تروریستی حماس پس از حمله به اسرائیل در روز ۷ اکتبر حدود ۲۴۰ نفر را ربود و با خود به غزه برد. اکنون به تعداد ربوده‌شدگان اضافه شده، چرا که به گفته همسر نتانیاهو یکی از گروگان‌های زن نوزادی را به دنیا آورده است.

همسر نخست‌وزیر اسرائیل گفته یک زن باردار که سازمان تروریستی حماس او را به گروگان گرفته، وضع حمل کرده و نوزادی به دنیا آورده است.

سارا نتانیاهو در نامه‌ای به جیل بایدن، همسر رئیس جمهوری آمریکا که دفتر نخست‌وزیری اسرائیل آن را منتشر کرده، با اعلام این خبر نوشت: «شما دقیقا مثل من می‌‌توانید تصور کنید که در ذهن این زن که با نوزادش در دست این قاتلان است، چه می‌گذرد.»

همسر نتانیاهو در این نامه از مجموعا ۳۲ کودک سخن گفته که در گروگان سازمان حماس و دیگر شبه‌نظامیان فلسطینی در غزه هستند.

حماس در جریان حمله خود به اسرائیل در روز ۷ اکتبر حدود ۲۴۰ نفر را در غزه به گروگان گرفت.

گفته می‌شود که یکی از گروگان‌ها نوزادی ده ماهه است. طبق اعلام "مجمع خانواده‌های گروگان‌ها" این نوزاد ده ماهه "کفیر بیباس" نام دارد و به همراه والدین و برادر چهارساله توسط حماس ربوده شده است. گفته می‌شود که آنان ساکن کیبوتص "نیر اوز" بوده‌اند.

سارا نتانیاهو در نامه خود جیل بایدن را فراخوانده تا به همراه او "خواهان آزادی فوری کودکان و دیگر گروگان‌ها شود".

طبق اعلام دفتر نخست‌وزیری اسرائیل، همسر نتانیاهو به همسران دیگر سران کشورهای جهان نیز نامه‌ای با همین مضمون ارسال کرده است.

در این میان جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در یک نشست خبری به طور "محتاطانه" نسبت به آزاد شدن گروگان‌های حماس ابراز "خوشبینی‌" کرد.

او ضمن اشاره به "همکاری‌های فوق‌العاده با قطر" در این راستا تصریح کرد: «من روی این مسئله کار می‌کنم که چطور می‌توانم به آزادسازی گروگان‌ها کمک کنم و اینکه فرصتی زمانی با وقفه‌ای به اندازه کافی پدید آید که امر آزاد شدن آنها محقق شود.»

دیروز چهارشنبه ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد، نمایندگانی از قطر در تلاش هستند تا بین اسرائیل و حماس توافقی به منظور آزادی ۵۰ گروگان ربوده‌شده در نوار غزه حاصل شود.

این بالاترین تعداد از گروگان‌های آزادشده از زمان آدم‌ربایی حماس در حمله به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر خواهد بود که اسرائیل از آن زمان با انتقام گسترده به آن پاسخ داده است.

یک فرد آشنا به مذاکرات به خبرگزاری رویترز گفت "در ازای آزادی این ۵۰ گروگان باید یک آتش‌بس سه روزه برقرار شود".
+27
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.