بررسی انگیزه‌های تروریستی مردی که در کانادا به «شکار مسلمانان» برخاسته بود

دادستان‌های کانادایی قصد دارند انگیزه‌های تروریستی در پرونده مردی که به گفته آن‌ها در حال «شکار مسلمانان» بود را بررسی کنند.

ناتانیل ولتمن که اکنون ۲۲ ساله است، در ژوئن ۲۰۲۱ در انتاریو کانادا ۴ نفر از اعضای یک خانواده مسلمان را به قتل رساند. او روز گذشته در جلسه دادگاه خود را بی‌گناه دانست.

فریزر بال، دادستان این پرونده به هیئت منصفه گفت که آنها شواهد و مدارک کافی از جمله اعتراف متهم نزد پلیس را در اختیار دارند.

همچنین در این دادگاه از هیئت منصفه خواسته شد، انگیزه‌ تروریستی مرتبط با برتری سفیدپوستان را بررسی کنند، این اولین بار است که در کانادا از هیئت منصفه چنین درخواستی می‌شود.

به گفته آقای بال، متهم یک «مانیفست تروریستی» نوشته بود که در کامپیوترش یافت شد و در آن از ناسیونالیسم سفیدپوستان حمایت می‌کرد و نفرت خود را از مسلمانان توصیف کرده بود.

او همچنین گفت ولتمن قبل از حمله «لباس سربازی» به تن داشت و کلاه ایمنی به سر کرده بود و «به دنبال مسلمانان بود تا بکشدشان».
روز حمله
زمانی که ولتمن با ماشین از کنار خانواده افضل در یکی از کانادا رد می‌شد به سرعت ماشین را به سمت آن‌‌ها چرخاند و پدال گاز را تا آخر فشار داد و به داخل خانواده آن‌ها رفت.

در این حلمه سلمان افضل، ۴۶ ساله، همسرش مدیحه سلمان، ۴۴ ساله، دختر ۱۵ ساله آنها یومنا و مادربزرگش طلعت افضل، ۷۴ ساله کشته شدند و پسربچه‌ ۹ ساله این خانواده نیز دچار جراحات جدی شد.

کمی بعد پلیس آقای ولتمن را در یک پارکینگ در نزدیکی محل حادثه دستگیر کرد. او همان زمان به پلیس گفت که می‌خواسته تا « پیامی» علیه مسلمانان مهاجر داده باشد.

دادستان این پرونده پیام را «وحشتناک» خواند و گفت در پیام آمده بود که «این کشور را ترک کنید وگرنه شما و عزیزانتان می‌توانید نفر بعدی باشید.»

با این وجود کریستوفر هیکس، وکیل مدافع استدلال کرد که ولتمن از اختلالات روانی و آسیب‌های دوران کودکی رنج می‌برد که منجر به «افسردگی و اضطراب» او شده بود.

او همچنین قبل از حمله سه گرم قارچ سیلوسایبین توهم زا مصرف کرده بود که به گفته آقای هیکس، احساس جدایی یا جدا شدن از واقعیت را در او ایجاد کرده بود؛ «گویی در رویا یا حالت سورئال، حالتی از سردرگمی شدید که در آن مغزش آشفته بود».

اگر مشخص شود آقای ولتمن در این حمله قتل درجه یک انجام داده است به حبس ابد محکوم خواهد شد.

این مرگبارترین حمله ضد مسلمانان در کانادا از زمان تیراندازی در مسجدی در شهر کبک در سال ۲۰۱۷ بود که شش کشته بر جای گذاشت. عامل آن تیراندازی به یک حمله تروریستی متهم نشد.
+20
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  Mrboomi - برلین، آلمان
  دمت گرم شیر مادرت حلالت داداش
  18
  16
  ‌پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۰۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.